Mostafa Mohamed'de FIFA tehlikesi!

Süper Lig'de beklentilerin çok altında kalan Galatasaray'da önce Fatih Terim ile yollar ayrılırken sonrasında Başkan Burak Elmas'a genel kuruldan ibrasızlık kararı çıktı. Sarı-kırmızılı kulüpte tüm gözler seçime çevrilirken Mostafa Mohamed'de FIFA tehlikesi ortaya çıktı.

Mostafa Mohamed'de FIFA tehlikesi!


Süper Lig'de bu sezon hedeflerin çok gerisinde kalan ve önümüzdeki sezon Avrupa kupalarından mahrum kalacak Galatasaray'da tüm gözler seçime çevrildi. Transfer çalışmaları için yeni yönetim beklenirken Mostafa Mohamed'de FIFA tehlikesi ortaya çıktı.

MARCAO'DA SAKATLIK
Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Brezilyalı stoperin sol arka adalesinde orta düzeyde zorlanma tespit edildiğini ve oyuncunun tedavisine başlandığını açıklandı.6 YILDIZ DEVLERİN RADARINDA
Yaz dönemi Galatasaray için oldukça hareketli geçecek. Sadece dış transfer değil, iç transferde de çok kritik hamleler yapılması bekleniyor. Sarı-Kırmızılı ekibin kadrosundaki birçok genç futbolcuya Avrupa kulüplerinden yakın takip devam ediyor. Marcao'yu Roma ve Napoli, Kerem'i Atletico Madrid, Lille ve Lyon, Mohamed'i Marsilya ve Bordeaux, Nelsson'u Aston Villa, Milan ve Fiorentina, Cicaldau'yu Sampdoria, Atalanta ve Betis, Berkan'ı da Inter ve Dortmund temsilcileri izliyor. Bu kulüplerin, Galatasaray'ın kapısını ciddi tekliflerle çalması bekleniyor. Başkan Burak Elmas ve kurmayları, görevi devredecekleri için transfer görüşmelerini erteleme yolunu tercih ediyor. Yeni yönetimin, tekliflere cevap vermesi gerekecek.

ELMAS DAVA AÇTI
Galatasaray Başkanı Burak Elmas, 26 Mart tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurul'daki idari inrasızlığın iptaline ilişkin dava açtı. 26 Mart'ta gerçekleşen son genel kuruldan bu yana 1 aylık idari ibrasızlık ve bunun tedbir talebi olmaksızın yapılması istendi. Bu durumun 30 Nisan'daki seçime bir engel teşkil etmediği de özellikle vurgulandı.
MOHAMED İÇİN SÜRE DARALIYOR
Galatasaray geçen sezonun devre arasında Mısır ekibi Zamalek'ten kiraladığı Mostafa Mohamed'in bonservisini aralık ayında almıştı. Akşam'ın haberine göre; Yapılan anlaşma gereği ise; Sarı-Kırmızılılar'ın 4 milyon doları 1 Temmuz'a kadar Zamalek'e yatırması gerekiyor. Mısır temsilcisi de Galatasaray'dan sürekli olarak oyuncunun bonservisinin yatırılmasını talep ediyor. Mısır basını da paranın yatırılmaması halinde Muhammed'in bir başka takıma satışına izin verilmeyeceğini duyurdu
YÖNETMELİK GÖZDEN GEÇİRİLİYOR
Mısır'da yapılan bir haberde şu ilginç ifadelere yer verildi: "Zamalek kulübünün Galatasaray'la yaptığı sözleşme önümüzdeki temmuzdan itibaren bu tutarın ödeneceği yönünde. Bu da Zamalek'in şu anda bu paradan yararlanamayacağı anlamına geliyor. Zamalek yetkilileri ise tüm anlaşmayı ve FIFA yönetmeliğini yeniden gözden geçiriyor. Zamalek kulübünün yönetimi, Mısırlı başarılı forvet Mustafa Muhammed'in bonservisinin ödenmeden Galatasaray kulübünü oyuncuyu başka takıma sattırmamakla tehdit etti.
TRANSFER İÇİN İSTİYORLAR

FIFA yönetmeliğinde herhangi bir kulübün anlaşma ücretini ödemeden futbolcuyu başka bir kulübe satmasına izin verilip verilmeyeceğine bakıyorlar. Zamalek kulübünün Galatasaray'dan bu miktarı talep etmesinin sebebi Sporting Lizbon ile Martimo'ya verilen cezayı ödeyebilmek. Ayrıca yeni transferler için kaynak oluşturmak. Bu sebeplerden dolayı Zamalek parayı şu anda almak istiyor." Galatasaray'a yakın kaynaklar, Mustafa Muhammedin bonservisinin alınmaması halinde ikinci Franck Ribery vakasının yaşanacağını düşünüyor.

Haber: MİLLİYET

SIRADAKİ HABER

banner48