Leo Dubois: "Şampiyonluk için geldim"

Galatasaray'ın Fransız oyuncusu Leo Dubois, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde açıklamalarda bulundu.

Leo Dubois: "Şampiyonluk için geldim"

Futbolcumuz Léo Dubois, takımımızın bugünkü antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sezon başında yaşadığı sakatlığın izlerini atlatarak form tuttuğunu ifade eden oyuncumuz, Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak istediğini ve takım için rekabetin bu yolda kendilerine yardımcı olacağını dile getirdi.

Oyuncumuzun açıklamaları şu şekilde:

Sezon başında bir sakatlık yaşadım. Bu sakatlık biraz frenlememe sebep oldu. Şu anda geri döndüm ve takıma yardımcı oluyorum. Fiziksel olarak da iyi durumda olduğumu düşünüyorum. Oynadığım için de çok mutluyum. 

Rekabet olması benim açımdan büyük mutluluk. Şampiyon olmak için rekabetin olması gerektiği bana söylenmişti, buna ihtiyaç var. Takım için pozitif bir anlam taşıyor. Sol tarafta oynuyorum. Daha önce forma giydiğim takımlarda sağda ve solda oynadım. Benim için fark etmiyor. Nerede görev verilirse o tarafta oynayabilirim. 

“SACHA KALİTELİ BİR OYUNCU”

Büyük oyuncular geldi ve takım içerisinde belirli bir rekabet yaratıldı. Hedefimiz şampiyonluk yolunda büüyk oyuncularla devam etmekti. Antrenmanlarda iyi çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var. Rekabeti seviyorum ve takımın iyi bir yere geleceğini düşünüyorum. 

Sacha genç, kaliteli ve önemli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Milli takıma seçilebilir. Seçilmesini çok isterim. Bu tercihi takdir edersiniz ki ben yapmıyorum. Buraya şampiyonluk yaşamaya geldim. Önümüzde bir Dünya Kupası var. Gidebilirsem Dünya Kupası’nda oynayıp Fransa’yı temsil etmek isterim. 

Futbolda istatistiğin önemli yeri var. Daha önce elde ettiğim istatistiklerin üstüne çıkmak isterim. Kendimi geliştirmek istiyorum. Gol katkısı yapmak istiyorum. Defans, bek oyuncusu olarak gole katkı vermek çok önemli. Galatasaray’a bir proje için geldim ve bu proje devam ediyor. Sonrasında ne olacağına bakacağız. Buraya oynamaya ve şampiyonluklar kazanmak için geldim.

SIRADAKİ HABER

banner48