Kerem Aktürkoğlu için teklif var mı?

Galatasaray'da forma giyen Kerem Aktürkoğlu'nun menajeri Erkut Söğüt, Sabah'tan Ömer Faruk Özcan'a açıklamalarda bulundu. İşte Söğüt'ün açıklamaları...

Kerem Aktürkoğlu için teklif var mı?
"FATİH TERİM ONUN ADINA ŞANSTI"

"Kerem'deki en güzel şeylerden bir tanesi, inanılmaz çalışkan olmadı. Arzusu, hırsı inanılmaz... Sporcularda çok nadir gördüğüm bir özelliğe sahip. Benim için de şans böyle bir futbolcuyla çalışmak. Kerem'in ilk geldiği zamanda Fatih Terim'in olması onun adına şanstı. Hep oynatması, devamlı süre vermesi... Önemli olan daima oynaması ve yüzde yüzünü vermesi. Kerem, asıl bu oynamalarının karışılığını 1-2 sene sonra alıcak."

KEREM AVRUPA'YA GİTMEK İSTİYOR MU?

"Kerem biliyorsunuz Galatasaray ile yeni bir sözleşme imzaladı. Galatasaray'a uzun süre hizmet etmek için sözleşmesini uzattı. Kerem, "Ben bu kulüp sayesinde belirli yerlere geldim ve bu kulüp için top oynamak, gelişmek ve faydalı olmak istiyorum" dedi. Bununla ilgili tek adres Galatasaray kulübüdür, ben değilim. Onlara da karışamam ben. Zamala alakalı bir şey, bir gün öyle bir şey gelir. Kulüp bizimle konuşur, biz de konuşuruz. Bizim amacımız Kerem'i yarın ordan çıkarmak değil, yoksa imza atmazdık. Galatasaray bir gün derse, 'Kerem böyle bir fırsat var. Herkes için uygundur' o zaman oturur konuşuruz. Ama bu kulüp tarafından gelecek, bizim tarafımızdan değil."

KEREM'E TEKLİF VAR MI?

"Onu kulübe sormanız lazım. Buradaki karar verecek ve teklif alacak yer de Galatasaray kulübüdür. Teklif hiçbir zaman menajerlere iletilmez. Tabii ki bazen kulüpler arıyor ama biz sadece genel bilgiler verebiliriz. Zaten Galatasaray, Kerem ve başka oyuncularla ilgili de açıklama yapıyor."

"OYNAYABİLECEK ŞEKİLDE GİTMEK ÖNEMLİ"

"Eğer İtalya'ya mı gitsem? Fransa'ya mı gitsem? demeye başladıysan, zaten bir şey olmaz. Gittiğin zaman da güçlü ve oynayabilecek şekilde gitmek önemli. Ayrıca gittiğin yer de çok önemli. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynuyorsunuz... Galatasaray'dan kalkıpta Avrupa'da kimsenin bilmediği bir kulübe gitmek de doğru mudur? Bence değil... Bunu iyi düşünmek lazım."

OYNAMAK İSTEDİĞİ BİR LİG HAYALİ VAR MI?

"Onun cevabını Kerem'e bırakalım, o versin. Ama tabi her futbolcunun hayali vardır, olması da lazım. Hedefin çok büyük olması lazım ki ona göre çaba sarf etmelisin..."

"EVDEN ANTRENMANA"

"Kerem, kendine, yediğine, içtiğine ve uykusuna çok dikkat eden bir futbolcu. Evden antrenmana, antrenmandan eve giden bir oyuncu. Allah'a şükürler olsun çalışmaya başladığımızdan bu yana da sakatlanmadı. Ben de her seferinde söylüyorum. "Maçtan çıktın, çok şükür sakatlık yaşamadın. Oynamaya ve daha çok gelişmeye devam." diye... Bunlar önemli şeyler bir futbolcu için."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48