Henry Onyekuru, hayalini açıkladı

Galatasaray ile ikinci kiralık sözleşmesi de sona eren Henry Onyekuru, BBC'ye açıklamalar yaptı. İşte Onyekuru'nun sözleri

Henry Onyekuru, hayalini açıkladı
"HAYALİM, PREMIER LİG!"

"Planlar yapıyoruz ama hayat bize sürprizlerle geliyor. Ben yine de sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyorum. Umarım, kısa süre sonra hayalim olan Premier Lig'de futbol oynayabilirim. Eski kulübüm Everton olur ya da olmaz, ancak eminim bir gün Premier Lig'de oynayacağım."

"EVİME GERİ DÖNMÜŞ GİBİ"

"Monaco'da, yetiştiğim Aspire Academy'den Keita Balde ile birlikteyiz. Ayrıca, Cesc Fabregas da bana burada çok iyi davrandı. Kulübe geldiğim ilk gün beni karşıladı ve etrafı gösterdi. Bu yüzden, Monaco'ya geri dönünce evime dönmüş gibi hissettirdi."

"MONACO'DA 1-2 SEZON GEÇİRİRİM"

"Monaco çok büyük bir kulüp. Oyuncularla işlerin nasıl yürümesi gerektiğini biliyorlar. Transfer zamanı gelince de beklemeden elden çıkarıyor. Tıpkı, Anthony Martial gibi. Umarım Monaco'da 1 ya da 2 iyi sezon geçiririm ve geleceğim daha parlak olur."

"UMARIM, BİR GÜN NİJERYA..."

"Nijerya Milli Takımı için yapılan seçimler, sadece kulüp performasına bağlı değil. Şu an Nijerya için işler yolunda gidiyor. Ülkeme de katkı sağlamak istiyorum. Umarım, bir gün fırsat bulurum ve Nijerya forması giyerim."

"BİRÇOKLARI BENİ YETERSİZ GÖRDÜ"

"Everton'da oynayamadım. Çünkü, çalışma iznim yoktu. Afrikalı oyuncuların milli takım maçlarının %75'inde oynaması gerekiyor. Bu yeterlilik olunca Premier Lig'de oynama izni veriyorlar. Birçok insan beni yettersiz gördü. Bilemiyorum. Çok fazla sakatlığım da oldu ama durum bu. Çalışmaya devam ediyorum."

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48