Galatasaray’a küçük dev adam: Lucas Torreira

Galatasaray'ın orta sahasına 1.66'lık savaşçı geliyor. Galatasaray'da ön liberoya yapılacak takviye belli oldu: Lucas Torreira

Galatasaray’a küçük dev adam: Lucas Torreira


Galatasaray, yaz döneminin en çarpıcı transferini bitirmek için geri sayımda… Henüz 18 yaşında keşfedilip İtalya'nın yolunu tutan, 2018'de 29 milyon Euro'ya Arsenal'a satılan, 1.66'lık boyuna rağmen sahada tam bir savaşçı olan Lucas Torreira, sarı-kırmızılılarla anlaşma noktasına geldi.

Sportf A.Ş üyesi Erden Timur'un yürüttüğü görüşmelerde hem Arsenal ile hem de Uruguaylı yıldız ile önemli mesafe kat edildi. Henüz kesin anlaşma yok ancak pazarlıklar olumlu şekilde tam gaz devam ediyor.

MUSLERA FAKTÖRÜ DEVREDE
Arsenal, kontratının son yılındaki Torreria'yı satmaya sıcak bakıyor. Galatasaray, İngilizleri 5 milyon Euro'ya ikna etmeye çalışıyor. 26 yaşındaki futbolcu da masanın diğer ucunda. Arsenal'dan yaklaşık 5.5 milyon Euro kazanan Uruguaylı'dan indirime gitmesi isteniyor.

Hem Muslera faktörü hem de yeniden hedefleri olan bir takımda oynama motivasyonu, lakabı ‘El Hombre' yani ‘Adam' olan Torreira'yı etkiliyor. Transferin bir mucize olmazsa birkaç gün içinde olumlu olarak sonuçlanması bekleniyor.

ADA HAVASI YARAMADI
Lucas Torreira, Avrupa'nın üç büyük liginde oynadı. Uruguaylı; Pescara, Sampdoria ve Fiorentina ile İtalya'da, Atletico Madrid ile İspanya'da ve Arsenal ile İngiltere'de boy gösterdi. Buna karşın İngiltere'ye alışamayan Torreira, değişiklik istiyor.

HABER: SÖZCÜ

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48