Galatasaray’a iyi haber: Riva-Florya protokolleri feshediliyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Galatasaray Spor Kulübü ile yaptığı iş birliğini bitirme kararı aldı.

Galatasaray’a iyi haber: Riva-Florya protokolleri feshediliyor

Emlak Konut, "Galatasaray ile 2016'da imzaladığımız Riva - Florya protokollerinin feshi süreci başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

G.Saray'ın kamp ve antrenman tesislerinin bulunduğu Florya arsası Emlak Konut'a bu güne kadar teslim edilemedi.

29 Haziran 2016'da yapılan anlaşma gereği Florya ve Beykoz Riva'da yer alan arsalara proje yapılması planlanıyordu.

FLORYA PROJESİ

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde Nisan 2018’da yapılan ihale sonucunda Florya arazisi üzerinde gerçekleştirilecek projenin ihalesini Öz Er-Ka İnşaat kazanmıştı. 63 bin 230 metrekarelik arazide geliştirilecek proje için toplam hasılatı 2 milyar 250 milyon lira olarak ön gören firma, şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin lira taahhüt etmişti. Şirket Payı gelirinin yüzde 71,43'ü Emlak Konut'a, yüzde 28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü'ne ait olacaktı.

RİVA PROJESİ

Emlak Konut GYO tarafından Haziran 2017’de Riva için gerçekleşen ihaleyi ise Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak ihaleyi kazanan ortaklar belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale, en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat verildi. Yılmaz İnşaat 3 milyar 808 milyon liralık proje yaparken şirket payı için Emlak Konut’a 952 milyon lira taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacaktı.

CENGİZ: KEMERBURGAZ’DA PROBLEM VAR

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, önceki gün gerçekleştirilen eylül ayı olağan divan kurulu toplantısında yaptığı açıklamada Kemerburgaz’a taşınmalarının kulübe tahsis edilen arazideki hukuksal sorun nedeniyle gerçekleşmediğini bu nedenle Florya tesislerinin boşaltılamadığını açıklamıştı.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48