Galatasaray yönetimi haciz sorununu çözüyor!

Emlak Konut GYO ile yaptığı tarihi anlaşma ile Florya Metin Oktay Tesisleri arazisini 157 milyon TL’ye kulübe kazandırmanın mutluluğunu yaşayan Galatasaray Yönetim Kurulu’nun bu sevinci kısa sürmüştü...

Galatasaray yönetimi haciz sorununu çözüyor!

Sarı kırmızılı kulüpten 20 milyon Euro alacağı bulunan eski başkan Dursun Özbek, 6 Aralık 2019 tarihinde kulübün taşınır ve taşınmaz tüm varlıklarına haciz koydurdu.

6 ARALIK'TA YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

Dursun Özbek'in sahibi olduğu Özbek Turizm tarafından 9 Aralık'ta gönderilen 'Konsorsiyum Bankaları Dikkatine' başlıklı yazıda, "Ocak 2018 itibarı ile şirketimiz kulüpten 20 milyon Euro alacaklı durumdadır. Galatasaray Yönetim Kurulu tarafından 17 Ekim 2019 tarihinde tarafımıza sunulan, 2022 yılına kadar uzanan ve herhangi bir faiz içermeyen 3 yıllık ödeme planı şirketimiz tarafından sunulduğu şekli ile kabul edilmiştir. 5 Aralık 2019'a kadar geçen 1.5 aylık süre zarfında şirketimizin bu mutabakatın yazılı protokole dönüştürülmesi konusundaki tüm başvuru ve talepleri Galatasaray Yönetim Kurulu tarafından cevapsız bırakılmıştır. Konunun çözümü ulaştırılamaması şirketimizi 6 Aralık 2019 tarihinde yasal süreç başlatmak zorunda bırakmıştır" ifadeleri kullanıldı.

MUSTAFA CENGİZ: " ÇÖZÜM ARIYORUZ" (17 ARALIK 2019)

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eski başkan Dursun Özbek'in alacakları için faiziyle birlikte 102 milyon liralık haciz işlemi başlattığını ve bu durumun kendilerini zor durumda bıraktığını belirtmişti. Galatasaray'ın üstünde çok ağır yüklerin olduğunu vurgulayan Cengiz, "Kendisiyle görüşmeler yapıyoruz. Çözüm arıyoruz. Her şeyle uğraşanlar neden divanda bize hacizlerin ne olduğunu sormuyor" değerlendirmesini yaptı..

KARA KOYUN BELLİ OLACAK

Haczin arkasının geleceğini belirten Başkan Cengiz, "Şu anda faizle birlikte 102 milyon lira haciz var. Daha da gelecek. İcra değil, haciz. Allah kimsenin evine, ocağına haciz düşürmesin. Bütün yapılandırma sürecimizi kilitlemiş durumda. Biz bunu sulh yoluyla halletmeye çalışıyoruz" diye konuştu. Özbek'in haciz ve ipotek koydurma ihtimali nedeniyle Florya'nın tapusunu almakta acele ettiklerini dile getiren Cengiz, "İyi saate olsunlar, tapunun arasına girmemesi için ben oradaydım. Bununla ilgili ne var ne yok dökeceğim. Ak koyun kara koyun belli olacak" dedi..

Galatasaray Başkanı, “Allah kimsenin evine, ocağına haciz düşürmesin. Bütün yapılandırma sürecimiz kilitlenmiş durumda” dedi. Sorunu çözmek için uğraştıklarını söyledi..

DURSUN ÖZBEK'TEN BİR DARBE DAHA!

AJANS 1905 SON DAKİKA GELİŞMESİNİ DUYURMUŞTU! (20 ARALIK 2019)

İşte o video....

VE GALATASARAY YÖNETİMİ SORUNU ÇÖZÜYOR!

Ajans 1905'in deneyimli ismi Süleyman Rodop, twitter hesabından yaptığı son dakika açıklamasında Galatasaray'da haciz sorununun çözülüyor olduğunu duyurdu.

İşte o paylaşım:

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 22:23
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48