Galatasaray Voleybol Takımları Tarih Yazıyor!

Dünya Pandemi sürecinde sıkıntılı bir dönemi atlatmaya çalışırken, spor müsabakaları ülkelere göre değişik koşullarda sürdürülmeye çalışılıyor.

Galatasaray Voleybol Takımları Tarih Yazıyor!

Geçen yıl salon sporları ülkemizde genel olarak durduruldu ve ligler iptal edildi. 

Bu sezon ise yoğun test kontrolünde ligler sürdürülüyor. İşte tüm Dünya salgınla uğraşırken, ülkemizde Basketbol ve Voleybol ligleri bu sezon aralıksız sürdürülme amacında. 

Salon sporlarını Türkiye getiren camia olarak bilinen Galatasaray bu sezon basketbol branşında hayal kırıklığı yaşarken Voleybol’da ise erkek ve kadınlar da efsanevi başarılar elde ediyor. 

Galatasaray Kadın Voleybol Takımı son 12 maçta 11’ini kazanarak muhteşem bir seri yakaladı. Hızla ligde yükselerek maç eksiğiyle 4. sıraya yükseldi. Şampiyonluğa oynayan tüm önemli takımlar 3 ve daha fazla yabancı ile oynarken Galatasaray uzun süre tek yabancı ile mücadele etti. Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın toplam maliyeti ise 750 bin dolar. Ancak şube sorumlusu Okan Böke ve isminin açıklanmasını istemeyen bir arkadaşı Tatyana Koshaleva’nın transfer ücretini karşılayıp kulübe artı bir yük getirmeden kadroyu güçlendirdiler. Koshaleeva’nın transferi sonrasında Galatasaray sadece Dünya Şampiyonu Vakıfbank’a yenildi. 

Kadın Liginde şampiyonluğa oynayan Eczacıbaşı’nın sadece yabancı yıldızı Boskoviç’in yıllık ücreti 950 bin dolar. Ve Galatasaraylı Kadınlar Eczacıbaşı’nı devirmeyi başardı. Fenerbahçe’nin 3 oyuncusunun yıllık ücreti 1 milyon doların üzerinde. 

Galatasaray rakiplerine göre oldukça düşük bir bütçe ile mücadele ediyor. 

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı da ligde son 5 maçını üst üste kazanarak 2. sıraya yükseldi. Erkek takımı da sadece 1 yabancı ile mücadele ediyor. Galatasaray tüm takım kadrosu içinde 8 oyuncusu Sarı Kırmızılı kulübün alt yapısından yetişmiş ve 3’ü takımın as oyuncusu durumunda. Voleybol Türk Milli Takımı’nın ağırlığı da Galatasaraylı oyunculardan oluşuyor. 

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın yıllık oyuncu ücreti toplamı da de sadece 750 bin dolar. Erkek Takımı’nın son haftalardaki çıkışı ve şampiyonluk potasına girmesi üzerine yönetici Okan Böke bir yabancı daha transfer etmenin hazırlıklarını yapıyor. 

Haber: KADİR  ÇETİNÇALI 

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımızdan açıklamalar  Galatasaray HDI Sigorta 3-2 Halkbank

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 10:34
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48