Galatasaray'ın muhtemel Stanciu Transferi "Hayatta Tutacak"

Galatasaray'ın Slavia Prag'dan Nicolae Stanciu transferini yapması, Romanya'da Unirea Alba Iulia kulübü için hayati bir önem taşıyor.Stanciu'nun yetiştiği kulüp olan ve finansal problemler yaşayan Unirea, transfer sonrasında alacağı küçük bedelle iflastan kurtulmayı planlıyor.

Galatasaray'ın muhtemel Stanciu Transferi "Hayatta Tutacak"

"STANCIU TRANSFERİNİ BEKLİYORUZ"

Romanya 3. Ligi'nde mücadele veren kulübün yeni başkanı Valentin Sinescu, Stanciu'nun transferine kadar sezon hazırlıklarına başlayamayacaklarını belirtirken, "Sezon başlangıcını erteledik ve Pazartesi buluşmak üzere sözleştik. Stanciu'nun transferini bekliyoruz" dedi.

Oyunculara büyük borcu olan kulübün, Stanciu transferi sonrasında 2020 Eylül'den bu yana sadece 2,5 ay maaş alan ve başka işler arayan futbolcularını sevindireceği de kaydedildi.

"GÖRÜŞMEMİZ OLDU ANCAK FARK VAR"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, düzenlenen basın toplantısında Slavia Prag'dan Nicolae Stanciu için görüşme yaptıklarını doğruladı.

Rumen oyuncunun bonservisi için anlaşma sağlanamadığını kaydeden Elmas, "Nicolae Stanciu için bir görüşmemiz oldu, kulüp başkanlarıyla direkt görüştüm. Menajer savaşlarını engellemek için direkt kulüp başkanlarıyla görüşüyoruz. Galatasaray transfer görüşürken aracı kullanmasına gerek yok. Nicolae Stanciu için talep edilen rakam ile bizim düşündüğümüz rakamlar arasında fark var; görüşmelerimizi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Unirea'da 2008'den 2011'e kadar oynayan Stanciu, ardından Alba Iulia takımına geçmişti.

sporx

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48