Galatasaray'ın Florya hedefi; en az 10 milyar TL

Süper Lig’de yoluna emin adımlarla ilerleyen en yakın rakibi Fenerbahçe’nin 6 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Galatasaray ekonomik olarak da kulübü zirveye çıkaracak hamleler yapmayı sürdürüyor.

Galatasaray'ın Florya hedefi; en az 10 milyar TL
1 MİLYAR 171 MİLYON BEDELLE SATILDI

Sarı kırmızılılar son olarak Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Milli Emlak’a ait 40 dönümlük alanının da sahibi oldu. Emlak Konut GYO’dan önceki gece Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde taşınmazın 1 milyar 171 milyon 800 bin TL bedelle Galatasaray’a satıldığı açıklandı.

FİNANS KAYNAĞI MECİDİYEKÖY

2 ay önce gerçekleştirilen lansmanda Mecidiyeköy’deki GS LEO Residences’taki 134 dairenin satışından yaklaşık 1.2 milyar TL’lik bir gelir elde eden Galatasaray’ın finans kaynağı da işte bu proje olacak.

BİR KISMI KEMERBURGAZ'A

Sarı kırmızılılar, Mecidiyeköy projesinden elde ettiği rakamın büyük kısmını Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki 40 dönümlük arazisinin satın alımı için kullanırken bir kısmını ise Futbol takımının yeni yuvası olacak Kemerburgaz’da inşa edilecek yeni ve modern tesisleri için harcayacak.

BORCU KAPATIP ARTIYA GEÇİYOR

Florya'da 20 dönümlük payı bulunan Galatasaray Emlak Konut GYO’dan satın alınan bölümle birlikte 60 dönümlük alana inşaat ve villa projesi yapacak. Sarı kırmızılıların buradan beklediği gelir ise 10 milyar TL. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur da daha önce yaptığı açıklamada “Florya’nın satışından 10 milyar TL’den fazla gelir bekliyoruz. Florya’ya yapılacak olan dairelerden 108 tane satılınca inşaat masrafı, 137 tane satılınca Galatasaray’ın borcu kapanıyor” demişti.

SIRADAKİ HABER

banner48