Galatasaray Dergisi’nin 192. sayısı bayilerde

Galatasaray’a dair haberler, geride bıraktığımız Süper Lig maçlarının künyeleri, amatör branşlardan son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...

Galatasaray Dergisi’nin 192. sayısı bayilerde

Galatasaray Futbol Takımının yakın geçmişteki en sevilen oyuncularından Johan Elmander, Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, Futbol Takımımızın efsanevi kalecisi Zoran Simoviç, ünlü şarkıcı İrem Derici ve Galatasaray camiasının önemli isimlerinden Oral Yılmaz’ın röportajlarının bulunduğu 192. sayımızdaki konulardan bazıları şöyle:

Sadece iki sezon formasını giydiği Galatasaray’ın unutulmaz futbolcuları arasına adını yazdırmayı başardı. Futbolculuğunun yanı sıra karakteri ile de taraflı tarafsız herkesin sevgilisi oldu… Bitmeyen hırsı ve azmi ile hafızalarımıza kazıdığımız Johan Elmander, bir başka deyişle ‘Ulu Johan’ ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Galatasaray Doğa Sigorta’nın başında geçirdiği ilk sezonda sonuna kadar mücadele eden ve Basketbol Süper Ligi’nde yarı final oynama başarısı gösteren bir takım yaratan Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ile geçtiğimiz sezona bakış atarak; Galatasaray Basketbol Şubesi’nde yaratmak istediği sistem, geçirdiğimiz yaz dönemi ve önümüzdeki sezonun hedeflerini konuştuk.

1984-90 yılları arasında Galatasaray kalesini 188 maçta koruyan ve elde ettiği üstün başarılarla adını tarihimize altın harflerle yazdıran efsane eldiven Zoran Simoviç ile geçmişe ve unutulmaz anılara yolculuk yaptık.

Şampiyonluk kutlamalarının gerçekleştirildiği Gala Gecesi’nde sahne alan, şarkılarıyla taraftarı coşturan pop müziğinin ünlü isimlerinden İrem Derici, Sarayın Yıldızları programında Melisa Çizmeci’nin konuğu oldu. Birbirinden önemli açıklamalar yapan İrem Derici ile yaptığımız sohbette Galatasaray’a olan aşkını ve müzik yaşantısını konuştuk.

Galatasaray Lisesi’nde başlayan ve sonrasında Sarı Kırmızı ile iç içe geçen uzun yıllar… Camianın önemli isimlerinden Oral Yılmaz ile lise günlerinden, günümüze kadar uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Hepimiz biliriz, “Bir ekim günü bir edebiyat dersinde…” diye başlar Galatasaray’ın şanlı tarihi. O güne dair bilmediklerimiz, bildiklerimizden çok fazladır. Nasıl bir ekim günüydü? Kimler vardı? Hava nasıldı? Kaç kişilerdi? Ne giymişlerdi? Onlarca cevapsız soru… Şanlı tarihin içinde o ekim gününü sadece hayal ettik. Nasıl olabilirdi? Binlerce senaryo yazılabilir… Bir çift göz yarattık ve o günün peşinden gittik.

Modern futbolda takımların kalbi için orta saha gösterilir. Kısmen doğrudur da ancak mücadeleleri ve savaşçı ruhlarıyla takımlara kimlik katan, amiyane tabirle akınlara göğüs gerenler de savunma oyuncularıdır. Bu sayıda sizler için Galatasaray tarihinde iz bırakan stoper ikililerini derledik.

Ayrıca Galatasaray’a dair haberler, geride bıraktığımız Süper Lig maçlarının künyeleri, amatör branşlardan son gelişmeler ve sarı kırmızı sayfalar Galatasaray Dergisi’nde...

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48