Galatasaray'da yeni yönetimi ağır fatura bekliyor!

Galatasaray'da 30 Nisan'da yapılacak seçimlerde başkanları bekleyen ağır mali bir fatura da var. Torrent ve sportif direktör ekibinin tazminatlarından futbolcu maaşlarına ve bonservislerine kadar birçok kalemde ödemeler, yeni yönetimi bekliyor.

Galatasaray'da yeni yönetimi ağır fatura bekliyor!
YENİ YÖNETİME AĞIR FATURA!

Galatasaray'da 30 Nisan'da yapılacak seçimlerde başkanları bekleyen ağır mali bir fatura da var. Torrent ve sportif direktör ekibinin tazminatlarından futbolcu maaşlarına ve bonservislerine kadar birçok kalemde ödemeler, yeni yönetimi bekliyor.

TORRENT VE EKİBİ GÖNDERİLECEK

Galatasaray'da şu anda aday olan ve göreve talip olmayı düşünen isimlerin hiçbiri Fatih Terim’in ardından göreve getirilen teknik direktör Domenec Torrent ile çalışmayı düşünmüyor. Kısaca Burak Elmas’ın ibra edilmemesi ve görevinden ayrılacak olması sonrasında beklentileri karşılayamayan İspanyol teknik adamın da bileti kesilecek.

24 MİLYON TL TAZMİNATLARI VAR

Hürriyet'te yer alan habere göre; Torrent’in kontratına opsiyon maddesi konulmadığı için İspanyol hocaya yolların ayrılması ile birlikte 1.5 milyon Euro yani yaklaşık 24 milyon TL tazminat bedeli ödenecek. Ancak teknik ekibe ödemeler sadece Torrent ile sınırlı kalmayacak. Fatih Terim’in ayrılığı sonrasında Burak Elmas ve yönetiminin Torrent dışında getirdiği birçok isim olmuştu.

SENSIBILE VE YARDIMCILARINA TAZMİNAT

Sportif Direktör olarak Pasquale Sensibile, Torrent’in 4 İspanyol yardımcısı ve bir scout şefi sarı kırmızılıların teknik ekibine katılmıştı. Bu isimlerle de Galatasaray Kulübü 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Kısaca Sensibile ve Torrent’in yardımcılarına da yeni gelecek başkan ve yönetim tazminat ödemek zorunda kalacak. Torrent’in ekibinde yer alan dört yardımcısı toplamda aylık 60 bin Euro, Pasquale Sensibile 35 bin Euro, İspanyol scout ise 5 bin Euro maaş alıyor. Ayrılık halinde tüm isimlerin 1 yıllık alacaklarının ödenmesi gerektiği için yaklaşık 750 bin Euro da bu isimlerin tazminat maliyeti bulunuyor.

3 AYLIK FUTBOLCU ALACAKLARI DURUYOR

Galatasaray'da futbolcu alacakları da yeni yönetimin gelir gelmez elini zorlayacak bir başka nokta olarak dikkat çekiyor. Sarı kırmızılı kulüpte oyuncuların maaş ödemeleri için Elmas yönetimi yoğun mesai harcasa da halen futbolcuların 2-3 aylık alacağı bulunuyor. Bu nedenle yıllık maliyeti 48 milyon Euro olan Galatasaray Futbol takımının, geriden gelen ödemeleri de yeni yönetim tarafından çözülecek. Galatasaray futbol takımına da geçmiş dönem borçlarını temizlemek adına sezon sonunda yaklaşık 200 milyon TL gibi yüklü bir ödeme yapılması gerekiyor.

BONSERVİS TAKSİTLERİ DE SIRADA

Sarı kırmızılılar ayrıca sezon başında kadrosuna kattığı futbolcuların bonservis bedeli tutarlarını geniş vadeye yayarak gerçekleştirdi. 7 milyon Euro’ya alınan Victor Nelsson, 6.5 milyon Euro bonservisle kadroya katılan Cicaldau’nun yanı sıra Berkan Kutlu (4 milyon Euro), Morutan (3.5 milyon Euro), Sacha Boey (1.15 milyon Euro) ve Barış Alper Yılmaz’ın (21 milyon TL) kulüplerine de Galatasaray’da göreve gelecek olan yönetimin bonservis bedeli taksitlerini yatırması gerekecek. Bu tutarın da toplamda 5 milyon Euro olduğu öğrenildi.

BANKALAR BİRLİĞİ ÖDEMESİ

Geçmiş yönetimlerden kalan borçlar üstlenilecek. Bankalar Birliği anlaşması kapsamında ilk faiz ödemesi (200-300 milyon TL) gerçekleşecek.

TRANSFER BÜTÇESİ

Kemerburgaz projesinin hayata geçirilmesi için finansman bulunacak. Dibe vuran futbol takımını ayağa kaldırmak için nokta atışı transferler yapılacak ve yeni oyuncular alınacak...

YAKLAŞIK 1 MİLYAR TL

Yayın ihalesinde yaşanan belirsizlik ve takımın Avrupa kupalarına katılamayacak olması, toplam 1 milyar TL'yi bulacak ödemeler için yeni yönetimi gelir kazandırma konusunda fazlasıyla zorlayacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48