Galatasaray'da plan; "Vizeyi al, takımda kal"

Fatih Terim, "Son 6 hafta sadece bizim ligdeki yerimizi değil, önümüzdeki sene kimlerle devam edip etmeyeceğimizi de belli edecek" dedi.

Galatasaray'da plan; "Vizeyi al, takımda kal"
FATİH TERİM'DEN GÖZDAĞI

G.Saray şampiyonluğu riske etti, Fatih Terim gerildi. Tecrübeli çalıştırıcı futbolcularıyla yaptığı toplantıda gözdağı verdi. Şampiyonlar Ligi'ne gidilememesi ve dolayısıyla da minimum 15 milyon avroluk gelirden olunması halinde takımda revizyon kaçınılmaz. Yüksek maliyetli oyuncularla da devam edilmesi çok zor. Öyle ki indirim öncesi Falcao 5, Feghouli 3.850, Belhanda 3.350 milyon avro yıllık ücret alıyordu. Bu rakamlar oyuncularda beklenen yüzde 15'lik indirimle bile ağır bir ödeme yükü anlamına geliyor. (Türkiye)

BU HAFTA BAŞLAMALIYIZ

İşte bu konuya atıfta bulunan Terim futbolcularından önce, "Yeniden bir galibiyet serisine bu hafta başlamalıyız" isteğinde bulundu.

PES ETMEYECEĞİZ

Sonrasında daha açık konuşan Fatih Hoca, "Başakşehir ve Trabzon maçları sıralamayı doğrudan etkileyecek" vurgusu yaparken, "Geriye kalan 6 hafta sadece bizim ligi bitireceğimiz yeri belirlemeyecek. Önümüzdeki sene kimlerle devam edip etmeyeceğimizi de belli edecek. Bu şansları iyi değerlendirin’’ diyerek, şampiyon olunamaması halinde oyuncularla yol ayrımının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

SAHAYA 11 KİŞİ ÇIKIYORUZ

Ardından futbolcularına moral veren Terim, "Sonuna kadar pes etmeyeceğimiz zaten belli. Birçok konuyla mücadele ediyoruz. Sakatlarımız çok, cezalılarımız çok ancak ne olursa olsun sahaya 11 kişi çıkıyoruz" şeklinde konuştu.

FATİH TERİM'DEN MESAJ

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde geçen sabah yapılan antrenman öncesi öğrencileriyle konuşan tecrübeli çalıştırıcı, "Bu halinizi beğenmedim. Başınızı önde görmek istemiyorum. Başakşehir'le bir final maçına çıkacağız. Pazar gününe kadar kendinize gelin, bugüne kadar olmadı, bugünden sonra da pes etmek diye bir şeyi kabul etmiyorum. Biz elimizden geleni, üzerimize düşen görevi yapalım, kazanalım, ondan sonra neler olacağına bakarız. Ama kötü gidişi kabullenmiş bir oyuncu grubu görmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

EKSİKLER ZORLUYOR

Başakşehir mücadelesi öncesi sakat ve cezalılar teknik direktör Fatih Terim’i zorluyor. Muslera, Falcao, Marcao, Andone’nin sakat, Adem, Ahmet, Mariano’nun da cezalı olduğu sarı-kırmızılılarda tecrübeli hoca taktik çalışmalarda çeşitli isimleri deneyerek en iyi kadroyu oluşturmaya çalışıyor.

Türkiye

SIRADAKİ HABER

banner48