Galatasaray'da Mostafa Mohamed hareketliliği

Galatasaray, Mısır takımı Zamalek'ten satın alma opsiyonuyla 1.5 yıllığına kiraladığı Mustafa Muhammed için harekete geçme kararı aldı.

Galatasaray'da Mostafa Mohamed hareketliliği
FFP NEDENİYLE TAPU ALINAMAMIŞTI

Galatasaray scout ekibi tarafından çok uzun süre izlenen ve transferinde karar kılınan, imza aşamasında da çok büyük mesai kat edilen Mustafa Muhammed için UEFA ile yapılan FFP anlaşması gereği satın alma opsiyonuyla kiralama formülüne gidilmişti. Galatasaray, Mustafa Muhammed için FFP'deki kotası 2 milyon doların tamamını ödemiş ve opsiyon koydurmuştu.

1 YAZ ÖNCEDEN TAPU ALINACAK

1.5 sezon için 2 milyon kiralama bedeli ödeyen Galatasaray, Mustafa Muhammed için opsiyonun son kullanım tarihi olan 1 Temmuz 2022'yi beklemeyecek. Sarı kırmızılı ekip, geleceği parlak olan ve Avrupa devlerinin radarına giren Mustafa için bu yaz 4 milyon dolar ödeyecek. Zira, 2022 Dünya Kupası'nda Mısır'ın boy gösterme ve iz bırakma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle bu tarih beklenmeyecek.

4 YILLIK YENİ SÖZLEŞME İMZALANACAK

Mustafa Muhammed'in tapusunu Zamalek'ten alacak olan Galatasaray, Mısırlı oyuncuyla da 4 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. Galatasaray, ilk aşamada Mustafa Muhammed'in sözleşmesine serbest kalma maddesi koydurmamayı planlıyor.

MAAŞINA DA ZAM YAPILACAK

Kiralama sözleşmesinde yıllık 725 bin dolar maaşı olan Mustafa Muhammed için Galatasaray, 1.5 milyon euro seviyesinde bir maaş düşünüyor. Sarı kırmızılılar, bu maaşla birlikte Mısırlı yıldızı da en azından 2022 Dünya Kupası'na kadar elinde tutmayı planlıyor.

ÖNCE AVRUPA, SONRA DÜNYA KUPASI

Galatasaray'ın önümüzdeki yıl Avrupa'da boy gösterecek ve ardından 2022 Dünya Kupası oynanacak. Mustafa Muhammed ile birlikte Salah, Trezeguet, Elneny, Ahmed Hassan gibi silahlarıyla Mısır'ın bu kupada iz bırakma ihtimali nedeniyle Galatasaray, en azından bu kupanın sonunu bekleyecek.

EN PAHALI SATIŞ REKORUNU KIRACAK

Kulüp tarihinin en pahalı satışını Badou Ndiaye'yi Stoke City'e 16 milyon euro karşılığı yapan Galatasaray, Muhammed ile birlikte bu rakamı da katbekat aşmayı planlıyor. Galatasaray'ın hedefi ise Sörloth'un bonservis bedeli olan 20 milyon euro'yu aşmak olacak.

8 MAÇTA 6 GOL ATTI!

Galatasaray forması ile 7 lig, 1 kupa maçına çıkan Mustafa Muhammed 6 gol atma başarısını gösterdi.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48