Galatasaray'da hem öteleme hem indirim kararı

Galatasaray’ın koronavirüs dönemindeki önlem paketinin detayları belli oldu. Buna göre sarı-kırmızılılar, iki hafta içinde futbolcular ve temsilcileriyle ücretler konusunu ele alacak. (Milliyet/Nevzat Dindar)

Galatasaray'da hem öteleme hem indirim kararı

HEDEF YÜZDE 30 İNDİRİM

Telefonla tek tek yapılacak görüşmelerde oyunculardan belirli dönemler için ücretlerinde indirimler istenecek. İlk planda sözleşmesi devam edenlerin yıl sonuna kadar maaşlarının yüzde 30 indirilmesi hedefleniyor.

YÜKSEK MAAŞ ALANLARIN TAVRI

Ayrıca kulüp, 2-3 ay için ödeme yapılmaması ve ötelenmesini istiyor. Bu noktada özellikle Falcao, Muslera, Feghouli ve Belhanda gibi yüksek ücret alan oyuncuların tavrı önemli...

KİRALIKLAR, SÖZLEŞMESİ BİTENLER

Diğer taraftan ise kiralık veya sözleşmesi biten futbolcularla ilgili kulübün yapacağı aksiyon belli oldu. Bu futbolculara ödemelerin bir süre yapılmayacağı ve bu konuda anlayışlı olmaları söylenecek.

AİDİYET DUYGUSU

Ayrıca birkaç aylık maaşları içeride kalan oyunculardan da yine indirim istenecek. Sarı-kırmızılı yetkililer bu operasyonla nefes alacak, futbolcular ise aidiyet duygusunu gösterecek.

İLK İSİM SELÇUK İNAN

Sarı-kırmızılılarda ilk olarak Selçuk İnan fedakârlık yapmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Sezon sonu sözleşmesi biten Selçuk’un tavrının diğer futbolcular üzerinde de etki yaratması bekleniyor.

PERSONELE MESAJ

Diğer taraftan önceki gün kulüp personeline maaşlarının yüzde 70’i yatırılmıştı. Bu durum, ücretlerde yüzde 30 indirime gidildiği yorumlarına neden olmuştu. Ancak kulüp, personele yeni bir bilgilendirme yaparak maaşlarının kalan kısmının ay içinde ödeneceği bilgisini iletti.

SIRADAKİ HABER

banner18