Galatasaray'da Arda Turan'ın takım içine asistleri!

Attığı 2 golle takımın 6 puan kazanmasında büyük rol oynayan Arda Turan, Fatih Terim’in en büyük destekçisi olurken yabancıdan, alt yapı oyuncusuna, problemli yıldızlarından, yerli isimlere kadar tüm takım arkadaşlarının, Florya’da ve camiada herkesin saygısını kazandı.

Galatasaray'da Arda Turan'ın takım içine asistleri!
G.SARAY'IN EN ÖNEMLİ FİGÜRÜ

Sezon başı transferi sorgulanan hatta olumsuz eleştiri alan Arda Turan sadece 3 ayda hem saha içinde hem de saha dışında G.Saray’ın en önemli figürü haline geldi.

TÜM TAKIMI SAHİPLENDİ

Göztepe maçında 1 gol atan ve performansı ile dikkat çeken yıldız futbolcu ‘kaptanlık’ performansı ile de ön plana çıktı. Fatih Terim’in takım içindeki en önemli destekçisi olan Arda performansı ile maliyetini çıkardı ve saha dışında ise tam bir ‘kaptan’ gibi davranarak tüm takımı sahiplendi.

İŞTE ARDA TURAN'IN TAKIMIN İÇİNE YAPTIĞI ASİSTLER!

1- Alt yapıdan yetişen Ali Yavuz Kol, Bartuğ, Emin, Kerem’e idman dışında da yardımcı olup tecrübelerini aktardı.

FEGHOULI'NİN KAZANILMASINDA PAYI BÜYÜK

2- G.Saray’a geçen yıl ‘ihtarname çeken’ ve maaşında indirime gitmeyen Feghouli’ye “Türkiye Ligi’nin en önemli futbolcusu’ ifadesi kucak açtı. Onun kazanılmasında önemli rol oynadı.

YABANCILARIN SAYGISINI KAZANDI

3- Belhanda başta olmak üzere Diagne, Babel gibi isimler ile iletişim kurup çok iyi yaklaştı ve yabancı yıldızlarının da saygısını kazandı.

YERLİ İSİMLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

4- Taylan, Oğulcan, Emre Kılınç, Emre Akbaba gibi yerli isimlerin gelişimi adına yakından ilgilendi ve arkadaş olup takımın birlikte daha çok vakit geçirmesini sağladı.

TEKNİK EKİPLE OYUNCULAR ARASINDA KÖPRÜ OLDU

5- Zaman zaman Terim ile futbolcular arasında köprü oldu. Takım içinde bazı sorunların teknik heyete gitmeden çözülmesini de sağladı.

10 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ...

6- Sadece Fatih Terim değil Florya’daki tüm kulüp personeli ile idmanlar dışında vakit geçirdi ve 10 yıl önce olduğu gibi onlara değer verdiğini gösterdi.

TERİM'İN DEĞERİNİ ANLATTI

7- Karagümrük maçında ihraç edilen Terim’in, G. Saray ve kendisi için önemine değinip tecrübeli hocanın takım için ne kadar değerli olduğuna dikkat çekti.

GALİBİYETİ ULAŞ BAYAM'A ARMAĞAN ETTİ

8- Genç yaşta hayatını kaybeden Ulaş Bayam ile 11 yıl önce G.Saray forması ile çekildiği fotoğrafı paylaşıp galibiyeti ona armağan etti.

ATTIĞI 2 GOLLE MALİYETİNİ ÇIKARDI

Arda Turan G.Saray’da 5 milyon TL garanti para alıyor. Kulüpler ligde galibiyet başına 2 milyon 250 bin TL gelir elde ederken tecrübeli futbolcu Sivas ve Göztepe’ye attığı iki golle G.Saray’ın 4.5 milyon TL başarı primi kazanmasında büyük rol oynadı.

FATİH TERİM'DEN 7 SAYFALIK SAVUNMA

Karagümrük maçında hakem tarafından sahadan ihraç edilen ve tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Fatih Terim, savunmasını PFDK’ya verdi. Terim ile avukatı Rezan Epözdemir, PFDK’ya 7 sayfalık bir savunma sundu. [Hürriyet]

haber: hürriyet

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48