Galatasaray'da adayların proje savaşları

Galatasaray başkan adayları Eşref Hamacıoğlu ve Dursun Özbek, son kozlarını oynadı. İşte iki adayın seçim projeleri...

Galatasaray'da adayların proje savaşları
ADAYLARIN PROJE SAVAŞLARI

Türk sporunun lokomotif kulüplerinden Galatasaray, cumartesi günü bir kez daha sandık başına gidecek. İbrasızlık ve mahkeme süreçleri ile sarsılan Burak Elmas dönemi resmen sona ererken sarı-kırmızılı kulübün üyeleri, Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek arasında tercih yapacak.

Cumartesi günü yapılacak tarihi seçim öncesi Sözcü; iki adayın projelerini masaya yatırdı:

MALİ YAPI

Dursun Özbek: Kasa kolaylığı yapacak. İlk planda 6 milyar liralık fonla kaynak yaratılması planlanıyor.

Eşref Hamamcıoğlu: Kasa kolaylığına yeni bir borç kapısı olarak bakıyor. Mevcut gayrimenkuller satmadan değerlendirilecek.

GALATASARAY ADASI

Dursun Özbek: Finansmanı yönetim kurulu tarafından karşılaşacak sosyal tesis üyelerin kullanımına açılacak.

Eşref Hamamcıoğlu: Finansmanı sponsorlarla karşılanacak sosyal tesisin en kısa sürede açılması planlanıyor.

FLORYA

Dursun Özbek: 40 dönümlük arazi satın alınarak, iki parselde toplam 63 dönümlük arsa ve 97.000 m2'lik inşaat alanında konut projesi geliştirilecek.

Eşref Hamamcıoğlu: Büyükçekmece'ye taşınacak. Galatasaray'ın arazi payı, gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak değerlendirilecek.

MECİDİYEKÖY

Dursun Özbek: Artan konut fiyatları ile diğer alternatiflere göre getirisi daha yüksek olan rezidans olarak değerlendirilecek.

Eşref Hamamcıoğlu: Kulüp binasının rezidans yapılması ve kiralık olarak değerlendirilmesi düşünülüyor.

RİVA

Dursun Özbek: Halihazırdaki projede değişiklik yapılmayacak. Orijinal projede olmayan ilave 200 dönüm orman arazisi için izin alınması planlanıyor.

Eşref Hamamcıoğlu: Özbek ile aynı rota izlenecek. Ancak ağaç keserek arazi satın alma fikrine sıcak bakılmıyor.

KEMERBURGAZ

Dursun Özbek: Stadyuma 10 dakika mesafede A Takım ve altyapı için 6 nizami sahalı modern tesisler ve bir otel projesi yapılacak.

Eşref Hamamcıoğlu: Ali Sami Yen Spor Lisesi yapılacak. Futbol dışındaki diğer şubelerin de yer alacağı bir spor merkezi kurulacak.

HASNUN GALİP

Dursun Özbek: Üyelerin kullanımına açık bir lokal, kulübe ve Galatasaray Lisesi'ne hizmet verecek konaklama tesisi yapılacak.

Eşref Hamamcıoğlu: Renovasyon çalışması yapılacak. Voleybol akademisi olarak kullanılacak. Giriş katına GS Store açılacak.

GS FUTURE

Dursun Özbek: Ali Sami Yen Stadı'nın 3D versiyonu ile ömürlük koltuk kombineleri satılacak. Herkes kendi bireysel sanal stadı ile 3 boyutlu olarak tarihi maçları izleyebilecek. Özel NFT satışı yapılacak.

Eşref Hamamcıoğlu: 5 yılda yaklaşık 100 milyon dolar gelir planlanıyor. NFT ve token satışlarından hedeflenen gelir ise yılda 10 milyon dolar. Yeni mobil platform GSOL da yıllık en az 2 milyon dolar kazanılacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48