Galatasaray'da 3 isim satılık!

Galatasaray’ın yaşadığı "kabus" tablosu, özellikle kulübün mali tablosunu çok olumsuz etkilerken, bunun takıma yansımaları da kötü oldu. (Milliyet/Nevzat Dindar)

Galatasaray'da 3 isim satılık!
BEDELİ AĞIR OLACAK

Trabzonspor yenilgisiyle beraber ilk 2’ye girme umutlarını kaybeden Cim-Bom, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne gidememenin bedelini çok ağır ödeyecek. Son iki yıldır Devler Ligi gelirleriyle ayakta durabilen sarı-kırmızılılar, Avrupa biletini bile tehlikeye sokarken sıkıntılı bir tablo ile karşı karşıya kaldı.

BÜTÇE İNECEK

70 milyon euroluk takım bütçesinin pandemi sonrası 50 milyon eurolara çekilmesinin planlandığı Galatasaray’da Şampiyonlar Ligi şansının da kaybolmasıyla beraber bütçe daha da inecek.

YÜKSEK MALİYETLİ İSİMLER YOLCU

Gelecek sezonun bütçesinin 35-40 milyon eurolara inmesi zorunlu hale gelecek. Bu durumda yüksek maliyetli yıldızlarla yollar ayrılacak.

"KENDİNE KULÜP BUL"

Büyük umutlarla transfer edilen ve bonuslarla beraber 3 yıllık maliyeti 21 milyon euroyu bulan Kolombiyalı forvetten kendisine takım bulması istenecek. Sakatlıkları nedeniyle bu sezon 16 maçı kaçıran Falcao gönderilerek iki yıllık maaş yükünden kurtulmak istenecek. Son iki şampiyonluğun mimarları da topun ağzında...

12 MİLYON EURO TASARRUF

Galatasaray, transfer döneminde satış listesine Feghouli ve Belhanda’yı koyarak hem transfer için kaynak yaratacak hem de maaş yükünden kurtulacak. Falcao, Belhanda ve Feghouli paketinden sadece maaş anlamında bonuslar hariç net 12 milyon euro tasarrufu olacak.

Milliyet

SIRADAKİ HABER

banner48