"Futbolcularımıza bu tepki hoş olmadı"

Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi A Grubu üçüncü haftasında Real Madrid karşısında aldığı 1-0’lık mağlubiyetin ardından İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Futbolcularımıza bu tepki hoş olmadı"

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak şu ifadeleri kullandı:

“Aslında çok iyi hazırlanmıştık. Çok da gol pozisyonlarına girdik. Maalesef değerlendiremedik, atamadık. Son dakika da bile yakaladığımız pozisyonu gole çevirseydik en azından berabere biterdi. Oynadığımız takım Real Madrid 1 milyar değeri olan bir takım. Bizim de iyi futbolcularımız var, çok iyi bir kadromuz var. Yenmek için çıktık ama maalesef Paris Saint-Germain’den sonra Real Madrid’e de yenildik. 1 puandayız, daha her şey bitmedi ama çok üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Taraftarlarımızın futbolcularımıza gösterdiği tepkiye çok fazla üzüldüm. Bu oyuncular bizi iki sene üst üste şampiyon eden kardeşlerimiz. Onlar bizim canımız ciğerimiz. Taraftarlarımızdan rica ediyorum bizim futbolcularımızın hepsi çok değerli. Aileleri bizim yanımızda oturuyor, çok üzgün bir şekilde stattan çıktılar. Gidip arabalarından alıp geldim çocuklarıyla beraber. Taraftarlarımızın futbolcularımıza sahip çıkması lazım. Biz bir olursak, birlik olursak Galatasaray’ın ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur. Bugüne kadar böyle olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır. Taraftarlarımızı ne kadar sevdiğimi onlar çok iyi biliyorlar ama Galatasaray taraftarına özellikle ricam var.

Bizim rakibimiz bugün Real Madrid’di. Real Madrid’e 1-0 mağlup olduk diye futbolcularımıza bu tepki hoş olmadı. Ben çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. 2 sene üst üste Galatasaray’ı şampiyon yapmış futbolcular, bir maçla kötü olmaz. Göreceksiniz bundan sonraki maçlarda çok daha iyi olacağız. Sakat futbolcularımız iyileşecek, çok daha iyi olacağız. En güzel günler yakında, hep beraber göreceğiz. Falcao’yla ilgili hiçbir problem olamaz. Falcao’nun bir sakatlığı var. Allah’ın izniyle çok kısa bir sürede bu sakatlığı atlatıyor. Beşiktaş maçına yetişip yetişmeyeceğine sevgili hocamız karar verir ama ondan sonraki maçımızda sahada olacak. Hem hocamız, hem biz Falcao’dan da diğer futbolcularımızdan da çok memnunuz. Hiçbir sorun yok. Belhanda içeri gittiğinde soyunma odasına gittim, aldım dışarı getirdim. Çok üzgündü. Belhanda çok değerli futbolcumuzdur. 2 sene üst üste şampiyonluğumuzda herkes gibi Belhanda’nın da çok büyük katkısı vardır. Kendisi bir sakatlık getirdi. Çenesi kırıldı öyle oynuyor. Çok büyük fedakarlık gösteriyor. Bizim için hepsi çok değerli. Galatasaray forması giyen bütün futbolcular değerlidir. Taraftarlarımızdan rica ediyorum lütfen sakin olalım, dolduruşa gelmeyelim.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 21:34
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48