Futbol camiası Riva’da bir araya geldi

Süper Lig kulüpleri geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki merkezine gerçekleştirilen silahlı saldırı Türkiye Futbol Federasyonu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulunurken, kulüp başkanları, kulüp yöneticileri, teknik direktörler ve takım kaptanları, TFF yönetimine desteklerini iletti.

Futbol camiası Riva’da bir araya geldi

Organizasyona kulübümüz adına Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Okan Buruk ve Takım Kaptanımız Fernando Muslera katıldı.

Yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarına “Futbol ailesi bir arada” pozu verildi.

Başkan Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur ve Teknik Direktör Okan Buruk, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan saldırıyı kınadığını belirterek sözlerine başlayan Başkan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

FEDERASYONA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun uğramış olduğu saldırıyı kınamak üzere bütün kulüp başkanları, antrenörlerimiz, kaptanlarımız herkes buradaydı. Güzel bir mesaj verildiğini düşünüyorum. Benzer saldırının Galatasaray Spor Kulübü’ne yapılmış olması ve bunun tekrarlanmaması için bunun azmettirilmemesi yönünde bütün kulüp başkanları irade koydular, kendileriyle paylaştık. Dolayısıyla önümüzdeki günlerin daha iyi günlere evrilmesi için gerekli tedbirler alınacaktır. Ben tekrardan Federasyona yapılan saldırıyı kınıyorum. Galatasaray Spor Kulübü olarak kulübümüze yapılan saldırıyı da sadece kınamakla yetinmiyorum, bu konuda yorum yapan, düşüncelerini belirten herkesi de dikkatli ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. İnşallah buradan güzel bir sonuç çıkacak.”

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur ise şunları söyledi:

“Bir kez daha geçmiş olsun diliyoruz. Saldırıları şiddetle kınıyoruz. Toplumun birleştirici her şeye ihtiyacı oldukça yüksek. Birleştirmek için olan her şeye; mayaya, tutkala… Futbol da bunun başında gelen konulardan birisi. Bir daha böyle şeyler yaşanmaması için demek ki daha çok birlik olmak gerekiyor. Futboldaki her paydaşın gerek basın olsun gerek tüm camialar… En fazla dikkat edilmesi gereken nokta bu. Burada da bu mesaj verildi. Başkanımız seçim sürecinde de seçim sürecinden sonra da hep Galatasaray’da birlik olmaktan birleştirici olmaktan bahsetti. Kendi camiamızda bunu başkanımızın önderliğinde devam ettiriyoruz. İnşallah bu futbol camiasında da dilek ve temenni olmaktan çıkıp uygulamaya geçer diye düşünüyoruz.”

Tüm kulüplerin birlik olduğunu gösterdiğini söyleyen Teknik Direktör Okan Buruk da sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok üzücü. Hiç beklemediğimiz, gördüğümüzde inanamadığımız bir olay gerçekleşti hem Futbol Federasyonu’na hem de Galatasaray Adası’na. Bundan üzüldük, etkilendik ama buradaki birlik ve beraberlik insanların, kulüplerin bir arada olması, birbirine sarılması, Federasyon, kulüpler ve takım kaptanlarıyla buradaki ortam çok güzeldi. Birbirimize olan sevgimizi, kardeşliğimizi, arkadaşlığımızı ilettik hem de burada birlik olduğumuzu gösterdik. İnşallah bunu da dışarıya taşımak önemli. Bundan sonraki yaşanabilecek olayların önüne geçilmesi de çok önemli. İnşallah gerekli tedbirler alınır.”

SIRADAKİ HABER

banner48