Fernando Muslera, "Tamamen galibiyeti istedik"

Kaptanımız Fernando Muslera, Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 1-0 yendiğimiz Süper Lig maçının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Fernando Muslera, "Tamamen galibiyeti istedik"

Galibiyeti ailesiyle yakın zamanda vefat eden annesine armağan eden Muslera, “Bu galibiyet için çok çalıştık. Geçen sene olduğu gibi tekrar burada galip geldik. Bu galibiyeti aileme, en başta anneciğime armağan ediyorum. “ diye konuştu. 

Kadıköy’de bir kez daha 'oynayarak' kazandıklarını vurgulayan Uruguaylı file bekçimiz, “Oyun anlayışımızda top sahip olan ve topa hakim olan bir Galatasaray var. Nerede ve hangi sahada oynarsak oynayalım hep bunu yapmaya çalışıyoruz. Hocamız bize bunu yapmamızı söylüyor ve hafta içi bizi bu şekilde çalıştırıyor. 90 dakikaya bakıldığında topa hakim olan bir Galatasaray var. Topa hakim olduğunuz zaman rakibinizi koşturuyorsunuz. Siz daha az yoruluyorsunuz. Fenerbahçe’nin defans arkasına top atarak, oyuncu kaçırarak oynayacağını antrenmanlarda çalıştık. İlk yarıda bunu biraz yaptılar; ancak ikinci yarıda tedbirler aldık. Burada anahtar kelime oynamaktı. Biz yine geldik burada oynadık ve geçen seneki gibi çok güzel bir galibiyet aldık. “ yorumunu yaptı.

Sakatlıktan mükemmel bir performansla dönmesinin şifrelerini anlatan Nando, “Tamamen çalışmaya bağlıyorum. Ameliyat olduktan dört gün sonra ufak ufak çalışmalarıma başladım. Buradan hocama teşekkür ediyorum. Uruguay’a gitmeme, çalışmalarıma orada devam etmeme, ailemle birlikte olmama izin verdi. Zor zamanlar geçirdim; ama diğer taraftan çalışmayı hiç bırakmadım. Kaleci antrenörümüz Fadıl (Koşutan) hocamızın gönderdiği, Scott Piri'nin gönderdiği programları uyguladım. Arkadaşlarımın buraya geldiğim andan itibaren bana verdikleri destek de bu performansı çok çabuk şekilde göstermeme sebep oldu.” diyerek sözlerini noktaladı.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48