Fernando Muslera Açıkladı!

Galatasaray'ın yıldız kalecisi Fernando Muslera, Uruguay'dan M24 radyo istasyonuna açıklamalarda bulundu. İşte Muslera'nın açıklamaları...

Fernando Muslera Açıkladı!
"G.SARAY; GURUR!"

"Türkiye'de kendimi bir yabancı gibi hissetmedim. Bu ülkede ve bu kulüpte olduğum için gururluyum. Ne zaman sözleşme yenileme zamanım gelse, Galatasaray'da kalmak konusunda şüphe yaşamadım. Galatasaray, beni asla satmayı düşünmedi. Yaptığım çalışmalar ve emeklerim takdir edildiği için gurur duyuyorum."

"HERKES FUTBOLLA YAŞIYOR"

"Türkiye'de sadece Galatasaray taraftarları için değil diğer tüm kulüplerin taraftarları için futbol çok önemli. Buradaki herkes futbolla yaşıyorlar ve çok fanatikler."

"BEN BU ÜLKEDEN BİRİYİM"

"Türkiye'de beni sokakta da tanıyorlar. Beni seviyor, saygı duyuyorlar. Türkiye'de bana bir yabancı gibi davranmıyorlar. Başka bir ülkeden gelen biriyim evet ama bana bu ülkenin bir parçası, vatandaşı gibi hissettiriyorlar."

"ÇOCUKLARIM BURADA BÜYÜSÜN"

"Çocuklarımın Uruguay'da değil Türkiye'de büyümesinden dolayı endişe duymuyorum. Galatasaray'da kalacağım yıllara bağlı biraz bu durum. Kailash'ın burada yeni ve güzel bir dil öğreneceğinden şüphem yok. Bence, çocuklarım için Türkiye'de büyümeleri iyi olur."

"G.SARAY TARAFTARI, NEFES KESİCİ"

"Kariyerim boyunca çok tutkulu şehirlerde oynadım. Bir şeyleri başarmak için tutkunun gerektiği aşikar. Türkler de çok tutkulu insanlar. Hayatlarını Galatasaray'a adayan insanlar var. Sen bu kulüp için iyi işler yaptığın zaman seni de çok seviyorlar. Seninle fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bu kulübü seviyorum. Galatasaray taraftarı önünde 90 dakika oynamak her zaman nefes kesici olmuştur."

"TAFFAREL, BİR EFSANE!"

"Claudio Taffarel ile Galatasaray'da çalıştım. Kariyerime olumlu etkileri oldu. Şu an sadece Brezilya Milli Takımı'nı çalıştırıyorlar. Taffarel, Galatasaray'ın bir efsanesi. Çünkü, Türkiye'ye iki Avrupa kupası getiren tek takımın önemli bir üyesiydi. Onu hep dikkatle dinledim."

"BU SEVGİYİ ANLATMAK KOLAY DEĞİL"

"Türk taraftarların, Dünya Kupası sırasında Uruguay'ı desteklemesi beni çok mutlu etti. Bana sevgilerini ve saygılarını her dakika gösteriyorlar. Onların sevgisi benim için çok anlamlı. Aramdaki bağı ve sevgiyi, hissettiklerimi anlatmam kolay değil."

"SAKATLIĞIM BENİ ŞAŞIRTTI"

"Sakatlığımı çok daha kötü bekliyordum. Açıkçası biraz şaşırdım. 3 hafta sonunda koltuk değneklerini bıraktım. Alçı olmadı, sadece bandajlar vardı. 3 hafta içinde her yere normal bir şekilde yürüyerek gitmeye başladım."

"BİRKAÇ YIL DAHA GARANTİ"

Uruguay'a ne zaman döneceksin sorusuna: "Zamanı geldiğinde. Bu hiçbir zaman yeterince açık değildir. Fakat, Galatasaray'da en azından birkaç yıl daha kalacağım garanti diyebilirim."

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48