Fatih Terim: "Taylan Antalyalı modern 6 numara"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, orta sahada yaşanan krizi Taylan Antalyalı lehine fırsata çevirdiklerini dile getirdi.

Fatih Terim: "Taylan Antalyalı modern 6 numara"

Taylan Antalyalı'nın modern bir 6 numara olarak oynadığını belirten Terim, "Bazen krizler fırsata dönüşürse kriz olmaktan çıkıyor. Taylan'da da bu durum var. Çok iyi oynuyor, daha da aşama yapacak. 10 numaraydı, 6 numara oynuyor. Bugün dünya futbolunun kabul ettiği modern bir 6 numara gibi oynuyor Taylan" şeklinde konuştu.
 

Oyuncumuz Marcao Teixeira'nın olası transferi konusuna nasıl yaklaştığı sorulan hocamız, cevaben şu ifadeleri kullandı:

"Doğru bilgiler vermek hepimizin görevi. Eğer Galatasaray ekonomisine, gidişatına katkıda bulunacaksa fertlerin hiçbir önemi yok. Benim de mukavelemden, bonservisimden bir katkı olacaksa ben de giderim. Olaya bu şekilde bakmak lazım. Marcao cinsi transferleri yapıp veya o tarz oyuncuları yetiştirip bu tip rakamlara satmayı hedef edinmemiz lazım. İhtiyacı varsa Galatasaray'ın, başkanı var, yönetimi var. Bütün idari ve ekonomik işlerden onlar sorumludur. İsterlerse satarlar, isterlerse satmazlar. Bunu kulübün kendi insiyatifine bırakmak lazım. Marcao bugün Taylan'la beraber sahanın en iyilerinden biriydi. Herkes iyiydi ama o ikisini ayırmak lazım."

"İstenmek güzel bir şeydir. Muhakkak ki Marcao bizim için bu takım oyununda çok önemli. İnsanlığıyla, efendiliğiyle, futbolculuğuyla, her gün kat ettiği aşamayla, gelişimiyle bizi çok mutlu ediyor. Az bulunur oyunculardan bir tanesi. Bir gün bile oram, buram ağrıyor diye bahane bulmayan bir takım oyuncusu. Yeri geldiği zaman, kulübümüz, başkanımız, yönetimimiz böyle uygun görmüşse, böyle davranılır. Yenisini, bir başka buluruz. Var. Biz alışkınız. Geldiğimizden beri cezadayız zaten; ama Galatasaray forması giyen herkes her görevi yapacaktır. Bırakın isteyenlerimiz çok olsun. Çok oyuncularımız istensin. "

"Dün o kadar hoşuma gitti ki. İki tane oyuncumuz yedek oynuyor Verona'da. Hem Mert hem bizden giden Koray. Eğer 6-8 yabancıda kalsaydık bütün Türklere sarılacaktık ve hiçbir yere gitmeyeceklerdi. Bırakın gitsinler, gelsinler. Galatasaray alışkındır böyle şeylere."

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48