Fatih Terim kimi isterse alınacak!

UEFA’nın Finansal Fair Play kriterleri kapsamında Galatasaray Kulübü’ne uyguladığı ‘sattığın kadar al’ sınırlaması Mayıs 2021 itibarı ile sona erecek.

Fatih Terim kimi isterse alınacak!

3 yıldır bu sınırlama nedeniyle istediği hamleleri yapamayan ve transfer planlamalarında özgürce hareket edemeyip düşündüklerini uygulayamayan sarı kırmızılılar sezon sonunda derin bir ‘oh’ çekecek! Bu sezon 23. şampiyonluğuna ulaşmak isteyen Galatasaray’da bu gelişme devre arasındaki transfer politikasına da ‘olumlu’ yansıyacak! [Hürriyet]

"KİRALIK OYUNCU İSTEMEM"

Devre arasında öncelikli olarak Fatih Terim’in transfer yapılmasını istediği orta saha, kanat ve santrfor bölgelerine 3 oyuncu takviyesi yapacak olan Galatasaray’ın bu kez planları ‘FFP kısıtına’ takılmayacağı için rahat hareket edecek. Ancak Terim açık ve net şekilde mecbur kalmadıkça ‘kiralık’ oyuncu istemediğini yönetime iletti.

SORUN 'AİDİYET'

Galatasaray'ın teknik patronu Fatih Terim, geçtiğimiz yıl kiralanan oyuncuların yeteri kadar takıma destek verememesi ve ‘aidiyet’ duygusunun da düşük olması nedeniyle bu formülün mümkünse tercih edilmemesini istedi.

B PLANI HAZIR!

Sezon başında oyuncu satamadığı için istediği takviyeleri yapamayan G.Saray’ın benzer bir durumun devre arasında da yaşanması durumu ‘B planı’ hazır.

SATAMAZSA, MADDE KOYACAK

Marcao ve Luyindama başta olmak üzere ara transfer döneminde G.Saray satış yapamazsa ‘zorunlu satın alma opsiyonu’ maddesini devreye sokacak.

LUYINDAMA GİBİ...

Transfer bütçesi olmadığı için 2018 Ocak’ta Terim’in çok istediği Luyindama, Standard Liege’den zorunlu satın alma opsiyonu maddesi ile 6 aylığına kiralanıp sezon sonunda bonservisi alınmıştı.

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48