Fatih Terim'in gelecek projesi!

“Üç yıl sonra kafamdakini oynayabilen bir takım miras bırakmak istiyorum” diyen Fatih Terim, geleceğin takımı projesine tam gaz devam ediyor. Galatasaray'a tarihi başarılar yaşatan, 2000 yılında UEFA Kupası'nı alıp Süper Kupa'yı kazanacak takımın temellerini atan Terim, yeni bir jenerasyon için çalışıyor. (Sözcü)

Fatih Terim'in gelecek projesi!
YAŞ ORTALAMASI 22

Kafasındaki takım anlayışını, ‘hızlı reaksiyon verip güçlü kontrapres yapabilen' şeklinde ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, dinamik bir futbolcu grubu için ilk adımları attı, arkasını da getiriyor. Galatasaray’ın bu sezon bonservis ödeyerek renklerine kattığı dört oyuncunun yaş ortalaması sadece 22. Söz konusu oyuncuların ortak özelliği ise Fatih Terim'in yüksek tempolu futbol anlayışına uyacak olmaları. Galatasaray'ın hedefindeki isimler de benzer özellikte.

GÜNDEMDEKİLER, EN YAŞLI 23'ÜNDE..

Cimbom'un ilgilendiği oyuncuların en yaşlısı 23 yaşında. Terim, transfer edilecek 30 yaş civarı oyuncuların bonservissiz olmasına ve kısa vadede takıma yardım etmesine, yatırım yapılacak isimlerin ise 25 yaşından genç olmasına büyük önem veriyor.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48