Fatih Terim: "Gelenler, gidenler olacak"

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, 4-2’lik skorla yenerek turladığımız St. Johnstone deplasmanının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Terim: "Gelenler, gidenler olacak"

Takımın artılarını ve eksilerini değerlendiren hocamız, “Özellikle ilk yarının pozisyon vermeden 1-1 bitmesi, kornerlere, yan toplara biraz daha dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Çünkü kötü goller yiyoruz. Yediğimiz gol de faul de olabilirdi; ancak pozisyon oraya gelmemeliydi. Bugünün artısı, söylediğimiz veya düşündüğümüz pas trafiğinin sahada çabuk ve etkili şekilde kulanılmasıydı. Bol gol pozisyonu yakaladık. Epeydir gol pozisyonlarında sıkıntı çekiyorduk. Birkaç maçtır kazaya uğrayan veya olağanüstü hallerle gol yiyen Galatasaray, daha bütün halinde, daha takım gibi, daha beraberce oynamayı bilen bir anlayışı sahaya yansıttı. Oyunu domine ettiğimiz bir gerçek. Muhakkak ki gelenler ve ayrılacağımız arkadaşlarımız olacak; ama daha önce burada kazaya uğramış takımların içinde biz de varız. Biraz da ona da dikkat ettik. Turu geçmek önemliydi ama domine ederek geçmek daha zevk verdi. Muhakkak eksiklerimiz var. Rakibin bizimle aynı seviyede olmadığını kabul edelim. Temaslı oynayan, bire bir mücadelesi yüksek, vücudunu iyi kullanan, hava hakimiyeti iyi olan bir takıma karşı oynadık. Biz kendi futbolumuzu, düşüncemizi ve oyunumuzu ortaya koyunca çok pozisyon yakaladığımız ve epey gol attığımız bir maç oldu. Turu geçmemiz moral açısından önemliydi. Muhakkak bazı şeyler düzelteceğiz, iyi olan şeyleri de tavana vurduracağız. Kötüyü de iyi seviyesine çekeceğimizi düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Böyle bir morale ihtiyacımız vardı. 

“FEGHOULI İSTEDİĞİM SEVİYEYE GELİRSE SEVİNİRİM”

Sofiane Feghouli’nin durumu ve geleceği ile ilgili yorumu sorulan hocamız, “Feghouli bizimle beraberce şampiyonluklar yaşadığımız bir oyuncumuz; ama oyuncularımız gitse de kalsa da biz her halükarda ihtiyacımız olanlarla oynamaya devam ediyoruz. Soso’yu bugün iki değişik pozisyonda oynattım. Biraz konuşmamız gerekiyormuş demek ki Feghouli ile. Beraberce bir sohbetimiz oldu. Uzun zamandır olması gereken bir şeydi. Daha iyi olması için uğraşacağız. Bugün iyi oynadı. Baştan Arda, Feghouli ve Diagne gibi bazı tecrübeli oyunculara ihtiyacımız oldu. Onlar da bence iyi oynadı. Feghouli’yi kazanabilirsek kazanacağız. Oynarken de değişiklikler olabilir. Galatasaray takımında her an her şey olabilir. Futbol dinamik bir oyun. Bugün de yarın da her şey değişebilir. Oyuncularımdan yüksek seviyede faydalanmaya çalışıyorum. Çünkü üç kulvarda oynayacağız yakında. Deplasmanlar ve hafta içi maçları düşündüğümüzde her oyuncuya ihtiyacımız olacak. Feghouli de iyi ve istediğim Feghouli olursa sevinirim. Bazı arkadaşlarımızın performansından memnunum. Bazılarının da biraz daha yukarıya çıkması lazım. Feghouli’nin daha da yukarıya çıkması lazım.” değerlendirmesinde bulundu.  

"KEREM HER GEÇEN GÜN RAKİPLERİ İÇİN TEHLİKELİ OLUYOR"

Kerem Aktürkoğlu'nun performansı ile ilgili gelen soruya hocamız, “Kerem ile gerek teknik gerekse fiziksel programımız var. Özel çalışmaları da var. Söylenenleri dinlemesi önemli bir şey. İkinci yarı ve ilk yarı epey farklıydı. İlk yarı çok top kaybetmesine rağmen, ikinci yarıda daha etkiliydi. Böyle bir Kerem’i sahada görmek biz çok sevindiriyor. Muhakkak hatalar, iniş çıkışlar olacak .Genç oyuncularda bu, zaman zaman oluyor. Gelişeceğini düşünüyorum. Her geçen gün rakipleri için tehlikeli oluyor ve bizi çok sevindiriyor. Zorlukları hazmedebilecek bir genç. O yüzden onu seviyoruz. Diğer genç oyuncularımız gibi onu da hep beraber  kolluyoruz. Özellikle pas oyununu iyi oynayabilen bir Kerem çok daha fark yaratabilir.” yorumunu yaptı. 

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48