Fatih Terim'den İrfan Can Kahveci mesajı: "Ona sorun"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir'i 3-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın sonrasında basın toplantısında mücadeleyle ve transferle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den İrfan Can Kahveci mesajı: "Ona sorun"
"RAKİBE PEK TOP VERMEDİK"

Bugün sevindirici olan oyunu farklı profillerde oynayabilmemiz. Bana göre önemliydi. Bundan önce zaman zaman direkt oyunla ilgili sıkıntılar vardı. Bugün bu eksikliğimiz hissettirmediğimiz bir oyun oldu. Bunu özellikle ikinci devre için söyleyebiliriz. Çünkü, ilk yarı aşağı yukarı yüzde 73-75 gibi bir yüzdeyle oynadık. Rakibe pek topu vermedik. Bu bizim oyun stilimiz, anlayışımız. Bu senaryonun olacağını oyuncularıma söylemiştim. Nitekim aynısı oldu.

"TOP RAKİPTEYKEN DE TEHLİKELİ"

İkinci devre top rakipteydi. İlk devre bizdeyken 1-0, rakipteyken 3-0. Belki daha farklı olabilirdi. Galatasaray takımı bundan evvel top kendisindeyken tehlikeli bir takımdı. Top rakipteyken de tehlikeli bir takım olduk diyebiliriz. Açıkçası ilk golde zaten, oyunun genelinde bir bek hatası bekliyorduk. Ömer Ali'nin esas mevkisinin daha önde olduğunu düşünecek olursak, bunu bekliyorduk. Oyuna baktığımızda açıkçası, penaltı pozisyonu için... Hakem gerçekten iyi maç yönetti. Bizim penaltı pozisyonu için sanki, arkasına değmiş eli. Rakip de yüzünü tutunca herhalde öyle karar verdi. Baktığımız rakibin penaltı dahil 3 isabetli şutu var. Daha da ilginci, ikinci yarı hiç isabet yok. Muslera ikinci yarı yere yatmamış. Sonra Halil de atabilirdi, Henry'nin çok pozisyonu var. Mesele 3 puanı almaktı. Onu aldığımız için mutluyum.

"MUHAKKAK EKSİKLER VAR"

Penaltı pozisyonuna gelince son, bizim için önemli olan topu vermeden rakip kaleye götürmek. Rakibin müdahalesi ve hakemin takdiriyle penaltı. Benim ve takım açısından, oyun anlayışımız açısından önemli gösterge. Sonuç itibariyle muhakkak eksiklerimiz var. Ancak, her gün daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum. Yeni katılan arkadaşlarla beraber dinamizm ve enerjinin daha yüksek olacağı inancını taşıyorum.

"DERBİLER ÇOK ÖNEMLİ"

Hafta sonu derbi oynayacağız. Her maç önemli ama derbiler daha önemli. Rakip sahada oynamamız ve yahut burada oynamamız derbilerde fark etmiyor. Seyircili seyircisiz oynuyoruz hep. Ben takımıma inanıyor güveniyorum. Çıkıp her zamanki futbolumuzu daha mücadelesi, inancı yüksek bir şekilde oynayacağız.

"ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR"

1 transferi daha geride bıraktık. İyisiyle kötüsüyle... Her zaman istekleriniz yerini bulmuyor. Çok da doğal. Bazı isteklerimizin olmayışına alıştık biz. Orada pek günahımız yok. Ancak, burada başkanımızdan Abdurrahim Albayrak'tan, yönetimizden övgüyle bahsetmek istiyorum. Scout grubumuzdan ve de sportif direktör departmanımızdan hakikaten müthiş bir işbirliği oldu. Ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Gerek ekonomik olarak, gerek mesai olarak kolay değil. Saate karşı, limit, limit aşımı, paranız yok, gelen gelirler çok az. Bunlar kolay işler değil.

İRFAN CAN KAHVECİ MESAJI

Benim verdiğim listenin aşağı yukarı büyük bir bölümü yerine geldi. Gelmeyenlerle ilgili isteyene değil, gelmeyene niçin gelmediğini sormak lazım.

"RUI COSTA'YA TEŞEKKÜRLER"

Gedson için buradan ayrıca Rui Costa'ya çok teşekkür ederim. Kendisiyle Şükrü de konuştu, ben de konuştum. Sonradan da teşekkür ettim kendisine. Önemli oyuncu, onu aldık. Gönül istiyor, başka yerlere başka oyuncular alalım. Yapabileceğimizin en iyilerini yapmaya çalıştık.

"HENRY KEŞKE ÖNCE GELSEYDİ"

Henry oyuncumuz gibi bir elemanımız. Keşke daha önce getirseydik ama olmadı. Halil çok şey beklediğimiz bir genç yetenek.

"DIŞARI MÜCADELE VERİYORUZ"

Başkan, yönetim, tüm arkadaşlar elinden gelen çabayı gösterdi. Bu transfer dönemi, bundan önceki transfer dönemi bize büyük bir mesaj verdi. Bize derken Galatasaray diyorum. Arkadaşlar siz hep beraber bir araya gelmek zorundasınız. Tek vücut olma mecburiyeti var. Seyircimiz, taraftarımız onlarsız olmuyor biliyorsunuz. Onların biz nefesini gücünü hissediyoruz bünyemizde. Hangi yönetim olursa, herkesin yardım etmesi gerektiği, bir olup beraber olmak gerektiğini anlattı. Bu mesajı aldık. Çünkü, dışarıyla bir mücadele vereceksek Galatasaray'ın bütün dengelerine, kuvvetlerine ihtiyacımız vardır. Bir araya gelince Galatasaray daha da büyük bir camia haline gelir. Bunun her zaman olması gerekiyor. Hadiselerden çıkarmamız gereken budur.

"YAKINDA YİNE AÇIKLAYACAĞIM"

Hiç transfer yapmayınca da hayıflanan biri değilim. İleride Galatasaray'a ve bize yetenekte, yaşta oyunculara yöneleceğimizi söylemiştim. Biz hep beraber olunca bunu daha da ileriye götürdük. Yakında merak etmeyin açıklayacağım. Geri kalanını da bir sonrakinde yaparız. Futbol dinamiktir. Gidecekler, gelecekler olacak.

"OZAN KABAK ARADI"

Ozan'ın aramasına çok mutlu oldum. İmzadan önce aramak istedim deyince mutlu oldum açıkçası. Galatasaray bir evladını dünyanın en büyüklerinden Liverpool'a gönderiyor. Biz de çok mutlu oluyoruz.

"DERBİYİ KAZANMAK İSTİYORUZ"

Her maçın hikayesi ayrıdır. Her maçın önemi de değişiktir. O yüzden muhakkak ki son maç biz kazanmışız ama bir daha kazanırsak bir anlam taşır, güzelleşir. Orada yenip öne geçmeyi ben de, oyuncularım da çok istiyor. Umarım başarırız. Başaracak güçteyiz. Biz Galatasaray'ız!

"YOUSSOUF'U BİZ DE İSTEDİK"

Youssouf'u biz de beğenmiş istemiştik. Onun için başarılar diledim ben de. İstediğimi de ifade etmiştim. Başka takıma gittiği zaman da onların iyiliğini istemek bizim görevimiz. Kimse için kötü bir şey düşünmeyiz. Bizim oyuncumuz olsun, başka takımın oyuncusu olsun. Başarılar dileriz. Allah yardımcıları olsun deriz. Bizim olan iyi de diğeri, hayır tam tersi. Hepsi bizim oyuncularımız. Biz de veya başka takımda olması bir şey ifade etmez. Ona da başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48