Fatih Terim: "Biz olursak, kimin oynadığının önemi yok"

Kayserispor maçının hazırlıklarına devam eden Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim takımı motive etme çalışmalarına başladı.

Fatih Terim: "Biz olursak, kimin oynadığının önemi yok"

Tecrübeli teknik adam, çarşamba günkü antrenman öncesi oyuncularıyla kısa bir toplantı yaptı. Üst üste gelen sakatlıklar, koronavirüs vakaları ve milli takım kamplarından yorgun dönecek oyuncular sebebiyle ideal 11'ini kurmakta bir hayli zorlanan Terim, eldeki oyuncuları hazır tutmaya çalışıyor.

"YETER Kİ TAKIM OLALIM!"

Milli araya iyi sonuçlarla girdiklerini ve aynı tempoyla devam etmeleri gerektiğini hatırlatan Fatih hoca, "Sahada biz olmayı başarırsak kimin oynadığının önemi kalmaz. Yeter ki takım olalım, her şeyin üstesinden geliriz. Bu geniş kadroları da işte bu yüzden kuruyoruz, her arkadaşımız bir diğerinin açığını kapatırsa işte başarı o zaman gelir" diye konuştu.

YARDIMCILARIYLA 11 TOPLANTISI

Terim antrenman sonunda da Florya'dan ayrılmayarak ekibiyle uzun süren bir toplantı daha yaptı. Her maça en kritik sınav gözüyle bakan Fatih hoca, Kayserispor analizine devam ederken, sahaya sürebileceği en iyi 11 konusunda yardımcılarına danışıyor.

GENÇLERE DE ODAKLANDI

Perşembe günü yapılan toplantıda gündeme gelen maddelerden biri de hangi gençlerin takım oyununu aksatmadan 11'e dahil edilebileceği yönündeydi. Hafta boyunca idmanlarda genç isimlere ağırlık verileceği öğrenildi.

KADROSUNDA 9 EKSİK VAR

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayseri maçında zorunlu olarak kadroda revizyona girecek. Deneyimli teknik adamın elinde sınırlı oyuncu kalırken, Kayseri maçında kaleyi Fatih Öztürk koruyacak. Savunmanın sağında Linnes, merkezinde ise Donk ile Marcao forma giyecek. Sakatlığı nedeniyle Sivas maçında oynamayan Saracchi bu hafta takımdaki yerini alacak. Cim-Bom’da Taylan yine savunmanın önünde forma giyecek. Feghouli-Emre Akbaba-Emre Kılınç ve Ömer Bayram ise orta dörtlüyü oluşturacak. Yetişmesi durumunda Falcao, o olmazsa Diagne ileri uçta forma giyecek. Terim’in böylece maç içindeki hamle oyuncu sayısı azalırken, Kayseri maçı öncesi ciddi anlamda kadro zaafiyeti ortaya çıktı.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48