Eşref Hamamcıoğlu: "Torrent konusunda kulübü zarara uğratmam"

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. (Akşam) İşte Hamamcıoğlu'nun değerlendirmeleri...

Eşref Hamamcıoğlu: "Torrent konusunda kulübü zarara uğratmam"
'KARAR DEFTERİNE FARKLI YAZILMIŞ'

Mahkemenin iki alternatifi var. Ya kulübün itirazı kabul edilecek ya da aynı şekilde devam edecek. Aynı şekilde devam ederse yönetim kurulu acil bir şekilde toplanacak, yeni bir seçim tarihi belirleyecek. Yönetimin hızlı bir şekilde bu tarihi belirlemesi gerekiyor. Bize seçime gidileceği söylendi. Fakat 30 Nisan tarihinde seçim kararı alındığında bunun karar defterine farklı yazıldığını öğrendik.

Galatasaray sitesine, kararın, tüzüğün 28/1 maddesine göre alındığı yazıldı. Ancak karar defterinde 'Genel Kurul'da ibrasızlık kararı alındığı için böyle bir karar alınmıştır' yazıldığını öğrendik. Yönetim Kurulu karar defterine şerh koymuşlar. 28.1 olsa hiç kimse şeçime karışamaz. Çünkü yönetim kurulu karar almış. Mahkeme de bu konuya müdahil olamazdı. Galatasaray'da samimiyet, şeffaflık ve güven konularında eksiklik var. Onun için mahkemeden onay çıkarsa yönetimin açık ve net bir şekilde 28.1'den kararını açıklaması lazım.

'BURAK ELMAS GERGİNDİ'

Burak Başkan bizimle yaptığı toplantıda biraz gergindi. Ama cuma öğleden sonra tedbir kararı kalkmazsa seçim kararı alacağını bize söyledi. Mahkemeye veren kişinin bizi yetersiz görmesi kendisinin takdiridir. Beğenmiyorsa oy vermez. Oy verecek kimseyi bulamıyorsa kendisi aday olsun. Bu zamana kadar neredeymiş bu arkadaş. Ben tanımıyorum. O da bizi tanımıyor ki adayların yetersiz olduğunu düşünmüş. Mahkemenin tedbir kararını onamasından sonra ortaya çıkacak aday soru işareti ile karşılanır.

'GERÇEK NE BİLMİYORUZ'

Her seçim öncesi kısa dönemde bir ödeme olduğu söyleniyor. Sayın Elmas başkan adaylara mali tablolarla ilgili bilgiler vermek için bir toplantı yaptı. Fakat bu toplantı sırasında nakit akış tablosu ve ödemeler planı verilmedi. Böyle bir efsane var. Temmuzda 500 milyon TL diye. Bunun gerçeği nedir bilmiyoruz. Bildiğim bir gerçek var. Ağustos ayında Bankalar Birliği ödemesi yapılacak.

'PARA GALATASARAY'DA PRİM YAPMAZ'

Amatör şubeler için tüm sponsorlarımız hazır. Seçildikten 1 ay sonra görürsünüz. G.Saray'da başkanlık makamı tecrübe, geçmiş ve görgü gerektirir. Sürekli paradan bahsetmek G.Saray'da çok prim yapan bir iş değil. Çünkü yeni spor yasası, Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmalar yöneticilerin kasa kolaylığı sağlamasına engel.  Kimsede de böyle bir para yok.  G.Saray'da radikal verimlilik tedbirleri almazsanız 1 milyon dolar, 500 milyon dolar koyun ertesi gün biter gider bu para. Kasa kolaylığı modası geçti artık. Spor kulüplerinin başındaki en büyük bela yöneticilerin para vermesidir. O zaman parayı veren düdüğü çalıyor ve yanlış kararlar veriliyor. G.Saray'ın borcu 250 milyon doların üzerinde. Onu ödeyecek babayiğit varsa buyursun gelsin. Biz hemen çekiliriz.

'FUTBOL TAKIMININ BAŞINDA CENK ERGÜN'

Galatasaray Başkanı Galatasaray'ın futbol takımının kadrosu ile ilgilenmez. Bununla Cenk Ergün ilgilenir. Kendisi raporunu bize sunar. Biz de gerekeni yaparız. Tüm futbolcular Sportif A.Ş'in bir yatırımıdır. Yatırım bedelini bulursa satılır. Ben bu satışlardan gelecek parayı altyapıya veririm. Başarıyı para ile satın alamazsın. Başarıdan parayı kazanmanız lazım. Kendi yıldızlarınızı kendiniz yetiştireceksiniz. Kurtuluş burada. Biz küçülelim demiyoruz. Küçülmek söz konusu değil. Sağlam temeller atmazsak bu hüsranlar devam eder.

'FLORYA GALATASARAY'IN PROJESİ'

Florya projesi başkanın değil, Galatasaray'ın projesi. Bu projede 3 tane gayrimenkul iç içedir. Riva, Florya, Kemerburgaz. Riva 2023 yılında bitecek. 400 ile 600 milyon lira arasında Galatasaray'ın kalan bir payı var. Florya'da Dursun Özbek döneminde başlanan projenin hayata geçirilmesi bekleniyor. Florya'dan önemli bir gelir gelebilir.

'TORRENT'İN SÖZLEŞMESİ VAR...'

Torrent ve ekibinin Galatasaray ile sözleşmesi var. Bu sözleşmenin detaylarını bilmiyoruz. Sözleşmenin detaylarına bakarız. Kendisinden bir rapor alırız. Galatasaray'ı zarara uğratacak bir şey yapmam

SIRADAKİ HABER

banner48