Eski yönetimden Burak Elmas'a 280 milyonluk fatura

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve yönetimi, göreve gelmelerinin ilk haftasında kulübün mali konularına ağırlık verdi.

Eski yönetimden Burak Elmas'a 280 milyonluk fatura
YOĞUN MESAİ

Yöneticiler ve görevli profesyoneller, futbol başta olmak üzere diğer branşlardaki ödeme tablolarının yanı sıra Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın detayları üzerine yoğun mesai harcıyor.

HEM LİMİT, HEM TRANSFER

Yeni yönetim, Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği ve yüzde 25 sapma payının dahil olduğu 546 milyon 850 bin 687 TL’lik harcama limitini aşmadan hem maaş hem de transfer bütçesini ayarlamak zorunda.

280 MİLYON TL'LİK ÖDEME VAR

Elmas ile ekibinin, mali açıdan karşılaştığı ilk ve en büyük problemin, haziran ayında futbolculara yapılması gereken 280 milyon TL’lik ödeme olduğu öğrenildi.

ÖDEMEYİ YAPMADILAR

22-29 Mayıs’ta yapılacağını açıkladıkları seçimi iptal eden Mustafa Cengiz başkanlığındaki eski yönetimin, 19 Haziran’daki genel kurul öncesinde futbolcuların maaşlarını, sözleşmelerindeki bonusları ve primleri, bonservis ile kiralama ücretlerinin taksitlerini kapsayan 280 milyon TL’lik ödemeyi yapmadığı bildirildi.

ÖDEMELER EKSİKSİZ YAPILACAK

Bunun yanı sıra Elmas başkanlığındaki yönetim, futbolculardan alınması gereken ve UEFA’ya verilecek olan borçsuzluk kâğıdı için de çalışmalarını sürdürüyor. Elmas ve ekibinin, 280 milyon TL için kaynak çalışmalarını tamamladığı, gerekli ödemelerin kısa sürede eksiksiz biçimde yapılacağı öğrenildi.

"MAALESEF ÇOK CİDDİ BİR RAKAM"

Hatırlanacağı üzere Burak Elmas, geçen hafta “Geldiğimizde karşılaştığımız bir takım önemli sorunlar var. Onları çözmeye çalışıyoruz. Hem transfer yapabilmek için hem de UEFA’da borçsuzluk yazısı alabilmek için maalesef çok ciddi bir rakam var” ifadelerini kullanmıştı. [Cumhuriyet]

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48