Erden Timur'dan transfer açıklamaları!

Kulübümüzün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı, 25 Mart Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Burak Elmas Başkanlığındaki 90. Yönetim Kurulu ve Dursun Aydın Özbek Başkanlığında görevini sürdürmekte olan 91. Yönetim Kurulu idari ve mali açıdan ibra edildi.

Erden Timur'dan transfer açıklamaları!

Genç futbolcunun transfer sürecine değinen Erden Timur, şunları kaydetti:

"Zaniolo, biz almadan 6 gün önce 29+4 milyon avroya Bournemouth'a satılmıştı. Biz, 5 yıl vadeyle yarı fiyatına, 15 milyon avroya aldık. Transferin son günlerinde oyuncunun veya kulübün son anda vazgeçtiği oyuncu bakıyorduk. Öyle durumlarda travmatik bir şey oluyor. Oyuncu kulübe küsüyor, kulüp oyuncuya... İki oyuncu bulduk. Biri Hakim Ziyech'ti. PSG'ye gidiyordu ve sadece 3 dakika farkla kulübü yetiştiremedi. Chelsea'de kaldı. Diğeri de Zaniolo'ydu. Seneye sözleşmesi dolacaktı. Takımıyla kavgalı, seyircisi evi bastığı, Roma'yı terk ettiği için 30 milyonluk oyuncuyu 15 milyona aldık. Cebimizden de bir kuruş para çıkmadı. Zaniolo ve artı 3 yabancı oyuncunun yükü düşüldüğünde geçen seneki transfer dönemiyle aynı yükümlülüğe sahibiz. Bundan önceki transfer dönemlerinin kimisinden 45 milyon avro daha az yükümlülüğümüz var. En fazla yıldızın geldiği transfer dönemlerinden bile 20 milyon avro az harcamışız."

Erden Timur, gayrimenkul projelerinden elde edilecek gelirlerle kurulacak fonlardan bahsederek, "Bugüne kadar hiç Galatasaray'ın derdinin tamamen çözülmesiyle ilgili planlama yapılamamış. Galatasaray, bir şekilde 350-400 milyon doları bir yerde biriktirirse bununla hem borcunu öder hem de kalan kısmının yıllık yüzde 8'lik getirisiyle ana faaliyet alanındaki zararını önler. Önümüzdeki dönemde fonlar olmaya başlayacak. Onlarla Galatasaray'ın 30 yıllık vizyonunu çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Hedeflerinin Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girmek olduğunu vurgulayan Timur, "Biz, ülkemizin en değerli markasıyız ama Galatasaray'ın hedefi dünya olmalı. Hedefimiz gelir ve sportif açıdan Avrupa'daki ilk 10 kulüpten biri olmak. Türkiye'nin en büyük markası olmak bugün geldiğimiz yer ve bizim için bir hedef değil. Seçim döneminde, 'Yeniden şampiyon olacağız.' dedik. Galatasaray bunu diyorsa, 'Yeniden Avrupa şampiyonu olacağız.' diyordur. Hepimizin hayalini süsleyen Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu." şeklinde görüş belirtti.

Genel Kurul Toplantısı neticesinde alınan kararlar şu şekilde oldu:

  • Burak Elmas Başkanlığındaki 90. Yönetim Kurulu ve Dursun Aydın Özbek Başkanlığında görevini sürdürmekte olan 91. Yönetim Kurulu idari ve mali açıdan oy birliği ile ibra edildi. 
  • Yeni kurulan Galatasaray Florya Emlak A.Ş.’nin, Kulübümüz iştiraki olarak Galatasaray Dijital Satış ve Pazarlama A.Ş.’den devralınması hususunda Tüzüğümüzün 24. Maddesinin 19.fıkrası uyarınca Yönetim Kuruluna yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verildi. 
  • Kulübümüzün ve bağlı iştiraklerimizin akdetmiş olduğu 19 Mart 2021 tarihli Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesine İlişkin akdedilen Ek Protokol ve Tadil Sözleşmesi hükümleri gereği, Kulübümüzün maliki bulunduğu İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Erenköy Semti, 106 Pafta, 1097 Ada, 61 Parselde kayıtlı 8-9 ve 10 numaralı bağımsız bölümler üzerinde Konsorsiyum Bankaları lehine ilgili her türlü ayni ve şahsi haklar (ipotek,rehin,kira vs.haklar) ve mükellefiyetler tesis etmek hususunda Tüzüğümüzün 24. Maddesinin 10.fıkrası uyarınca Yönetim Kuruluna yetki verilmesi hususu oy çokluğu ile kabul edildi.   
  • Disiplin cezası alan üyelerin durumları görüşülüp karara bağlandı. 
  • Verilen önerge gereği A Grubu üyelik giriş ücret bedeli 3 bin TL, C Grubu üyelik giriş bedeli 6 bin 500 TL, D Grubu üyelik giriş bedeli 12 bin 500 TL, E Grubu üyelik giriş bedeli 50 bin TL, yıllık aidat ücretinin 1.000 TL olması oylandı ve önerge kabul edildi. 
  • Bütçe tasarısının görüşüldü ve bütçe oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2023, 18:55
SIRADAKİ HABER

banner48