Dursun Özbek ve Erden Timur projelerini açıkladı

Galatasaray Başkanlığı için aday olan ve bugün projelerini anlatmak üzere üyelerin önüne çıkan Dursun Özbek, sportif ve mali hedeflerini açıkladı.

Dursun Özbek ve Erden Timur projelerini açıkladı

Özbek de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un bugün Jorge Jesus'un imza töreninde ortaya koyduğu hedefi dile getirdi. Özbek de Koç gibi "Cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olmak istiyoruz" dedi. Hatırlanacağı üzere Galatasaray, 2005 yılında kendi 100. yılında şampiyonluğu ezeli rakibi Fenerbahçe'ye kaptırmıştı. Beşiktaş ile Fenerbahçe kendi 100. kuruluş yıllarındaysa şampiyon olmuştu. Üç büyükler önümüzdeki sezon Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılında şampiyon olarak manevi değeri çok daha yüksek bir başarı peşinde koşacak.


"Biz zoru gördük diye boyun eğecek değiliz
20:24
Galatasaray'da 11 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesinde Dursun Özbek ve Metin Öztürk, Özbek başkanlığında birleşme kararı aldı. İlk olarak Metin Öztürk'e teşekkür eden Özbek "Metin Öztürk, bu yolda beraber yürümeyi kabul etti. Kendisine bir teşekkürü borç bilirim. Benim bir tane amacım var, o da Galatasaray'ı mali açıdan sürdürülebilir, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek. Bu sadece benim değil, her Galatasaray taraftarının çocuğuna, torununa borcu. Galatasaray'ın geleceğini belirleyecek çok önemli günlerden geçiyoruz. Kulübümüzün dertleri çok büyük ama biz zoru gördük diye boyun eğecek değiliz. Çünkü Galatasaray'ın şanlı tarihinde en zor anlarda bile mücadele etmek var." dedi.

"1.5 yıldır adayları birleştirmeye çalışıyorum"
20:20
Seçimde kavgadan uzak durmak için çabaladığını ifade eden Özbek "Ben, Galatasaray'ın sorunlarını birbirimizle kavga ederek değil birlikte hareket ederek çözüleceğine inanıyorum. Bunun için 1.5 yıldır adayları birleştirmeye çalışıyorum. 2021 seçim öncesi adaylarla görüştüm. 5 adaylı seçimin faydası olmaz, zararı olur dedim." dedi.

"Barışmak istiyoruz, herkesi barıştıracağım"
20:23
Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm branşlarda en çok kupayı alan spor kulübü olacakkarını ifade eden Özbek, şöyle konuştu:

"Öncelikli amacımız kulübümüzü Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarıp, yeniden mali bağımsızlığımızı kazanmak. Üstelik günde 1 milyon Lira üzerinde faiz ödüyoruz. Bizim bu prangadan kurtulmamız gerekiyor. Galatasaray kulübü 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm branşlarda en çok kupayı alan spor kulübü olacak. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Sizler de inanın değerli Galatasaraylılar. Barışmak istiyoruz, herkesi barıştıracağım."


Erden Timur: "Söz konusu Galatasaray ise zordan kaçmazsın"
20:58
Galatasaray'da Dursun Özbek yönetiminde Sportif A.Ş'de görev alacak Erden Timur ise şu ifadeleri kullandı:

"Sorunlarımız çok. Görmezden gelemeyiz. Ancak bu sorunlar sadece Galatasaray'ın değil, Türk sporunun da sorunları. 117 yıl önce Ali Sami Yen ve arkadaşlarının o günkü inancıyla yola çıkmalıyız. Galatasaraylıyım diyen herkesin güzel günlerin tekrar yaşanması için ne yapmak gerekir diye düşünmesi lazım. Söz konusu Galatasaray ise zordan kaçmazsın."

Erden Timur'dan Galatasaray Adası açıklaması
20:51
Erden Timur, Galatasaray Adası'nın satılacağına yönelik iddialarla ilgili şunları kaydetti:

"Galatasaray Adası'nın 2/3'ünün hazineden irtifak hakkı ile alacağız, görüşmeler sürüyor. Galatasaray adası Yönetim Kurulu tarafından kulübe ek bir maliyet getirmeden yapılacak. Bizi birleştirmek için olan Galatasaray Adası'nı bile ayrıştırmak için kullanıyorlar. Adayı seçim malzemesi yapmayalım dedik! Ada herkesin. Galatasaray Adası’nın satılması söz konusu değil! Mecidiyeköy binası için bizim için en çok gelir getirecek proje rezidans olarak satılması. Spor salonunun inşaatına hemen başlanacak."

"Popülizm kanser gibi"
20:49
Galatasaray Kulübü'nün şu an borcunuzu ödeyecek varlığının olmadığını dile getiren Timur "Popülizm kanser gibi. Bakın bizim borcumuzu ödeyecek varlığımız yok. Bunu yaratmamız lazım. Dolayısıyla Florya'daki yeri alıp geliştirmemiz lazım. Biz üzerindeyken biz alacağız.  Florya'yı almak için 700-800 milyon ödememiz gerekiyor. Bunun için teminat vermemiz gerekiyor. Teminat ile varlık alınacak.  Teminat olarak ise Başkanımız ve biz YK üyeleri gösterilecek.  Florya'da 2023'ün ilk çeyreğinde Faz 1 inşaatı ve konut satışları başlayacak. Proje 2025 yılının son çeyreğinde tamamlanacak. Florya'da ev satmak için hiç kimseye ihtiyaç yok. Kapıya normal bir emlakçı dikseniz de o evler satılacak. Bu yüzden biz gelirimizi hiç kimseyle paylaşamayız." ifadelerini kullandı.


"Hesap verilebilir harcamalar yapacağız"
20:59
Denetlenebilir bir şekilde harcama yapacaklarını söyleyen Timur "Galatasaray Beyoğlu Hasnun Galip Kulüp Merkezi için planlanan proje, alt katın kulüp üyelerinin kullanımı için restore edilecek. Üst katları için kulübe ve Galatasaray Lisesi'ne hizmet verecek şekilde konaklama tesisi olarak tasarlanacak. Gelir Rezerv Hesabı ile hesap verilebilir ve denetlenebilir bir şekilde harcamalarımızı yapacağız. Gayrimenkul projeleri net nakit akışı 2026 sonu itibariyle 9.5 milyar TL olacak. Bu yapacağımız projeler için 300 milyon kaynak koymamız gerekiyor. Bu kaynağı da yönetim kurulu olarak biz koyayacağız." dedi.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48