Dursun Özbek'ten Fenerbahçe'ye cevap!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün Nisan Ayı Olağan Divan Kurulu toplantısında Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan'ın açıklamalarına cevap verdi.

Dursun Özbek'ten Fenerbahçe'ye cevap!

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, "Bugün Federasyonda çok önemli bir toplantı var. Gündemini hepiniz tahmin edersiniz. Güncel sıkıntılarla ilgili. Galatasaray'ın başarılı olduğu dönemlerde rakiplerimizin futbolla ilgili itişleri, Galatasaray'a karşı tutumları var. Bunu yadırgamıyoruz. Bu önceden de böyleydi şimdi de böyle. Biz bu mücadeleyi Galatasaray adına veriyoruz." dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özbek, "Biz birlik ve beraberlik içinde olursak onlar ne yaparsa yapsınlar boş. Bugüne kadar gösterdiğiniz desteği devam ettirmenizi istiyoruz." açıklamasını yaptı.

Burak Kızılhan'ın sözlerine de yanıt veren Dursun Özbek, "Rakiplerimiz artık futbolun dışında Galatasaray'ın her şeyiyle uğraşmaya başladılar. Bugünkü gazeteyi okuduysanız görmüşsünüzdür." şeklinde konuştu.

Kulüpler Birliği’nin Türkiye Futbol Federasyonu ile yapacağı kritik toplantıdan ötürü ilk sözü alan Başkan Dursun Aydın Özbek’in konuşması şu şekilde:

“ŞİMDİ, ÇOK SIKI MÜCADELE ZAMANI”

“Sayın Divan Başkanı, Değerli Divan Kurulu Üyeleri, çok sevgili başkanlarım, bizi televizyonlardan izleyen değerli Galatasaraylılar, sayın basın mensupları… Hepinize saygılarımı sunuyorum. Nisan ayı 2023 senesi divan toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Bugün federasyonda çok önemli bir toplantı var. Toplantının gündemi hepiniz tahmin edersiniz güncel sorunlarla ilgili. Ayrıca önümüzdeki yılın organizasyonuyla ligin nasıl oynanacağı konusu var. Her dönemde olduğu gibi Galatasaray'ın başarılı olduğu dönemlerde rakiplerimizin futbolla ilgili kişilerin Galatasaray'a karşı tutumları var. Bunu yadırgamıyorum. Çünkü önceden de bu böyleydi, bugün de böyle. Dolayısıyla şimdi çok sıkı bir mücadele zamanı. Bu mücadeleyi sizlerin adına, Galatasaray adına veriyoruz.” 

“Burada bu mücadeleyi yaparken sizin destekleriniz, sizin bizi desteklemeniz çok önemli. O kadar önemli ki, rakiplerimiz artık futbolun sahada oynanmasının dışında, Galatasaray'ın her şeyiyle uğraşmaya başladılar. Bugünkü gazeteleri okuduysanız görmüşsünüzdür. Onun için değerli Galatasaraylılar, benim sizden bir ricam var. Biz şunu bütün Türkiye’ye bütün dünyaya ispatladık. Eğer birlik ve beraberlik içinde olursak, onlar ne yaparlarsa yapsınlar boşuna. Onun için ben özellikle bu kritik dönemde sezonun bitmesine yakın dönemde aynı birlikteliği beraberliği, desteği göstermenizi sizden rica ediyorum. Çünkü biz sizden kuvvet alıyoruz. Siz bizi desteklerseniz biz kendimizi en kuvvetli seviyede hissediyoruz. Toplantıdan ayrılma durumundayım. Elbette ki bazı sorularınız olacaktır. Arkadaşlarım cevaplamaya çalışacaklar. Benim cevaplamam gereken sorularınız varsa da notları alacaklar ve önümüzdeki divan toplantısında da bütün sorularınızı tek tek cevaplayacağım. Hepinize saygılarımı sunuyorum. 

SIRADAKİ HABER

banner48