Dursun Özbek'ten Ali Koç'a FETÖ cevabı!

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki taraftara açık antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dursun Özbek'ten Ali Koç'a FETÖ cevabı!

Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde:

“RİVA’DA BÜYÜK KULÜPLERİ TEMSİLEN TEK BEN VARDIM”

“Arkadaşla hoş geldiniz. Bugün hep beraber bu güzel havada takımımızın antrenmanını izleyeceğiz. Riva’dan geliyorum. Riva’yı görmeniz lazımdı. 6 Şubat depreminde evleri yıkılan, anasını babasını kaybeden çocukların hepsi oradaydı. Orada bazı oyuncularımın katılımıyla nasıl sarmaş dolaş oldular, nasıl mutlu oldular tahmin edemezsiniz. Ben de oradaydım. Depremin yaralarını sarmak için 6 Şubat’tan beri Galatasaray Spor Kulübü olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu faaliyetlerin kısa sürede bitmeyeceğini söylemiştik. Bu uzun soluklu bir hareket. Galatasaray olarak bu hareketin hep öncülüğünü yaptık, yapıyoruz.” 

“Riva’da spor kulübü başkanı olarak büyük kulüpleri temsilen tek ben vardım. Çocukların bana sarılışı, benimle fotoğraf çekilmek istemeleri… Nasıl mutlu oldular tarif edemem. İsterdim ki tüm kulüp başkanları orada olsaydı. Bu acıyı hafifletmek için onların da bizim kadar katkı vermelerini isterdim. Bunun gururla söylüyorum. Mensubu olduğum Galatasaray camiasının ne kadar kadirşinas, sosyal faaliyetlerde öncülük yaptığının bir örneğini de gördük.”

“RİVA’YA GİTTİ" ALGISI…

Riva’ya gitti algısı üstünden twitler atılıyor. Artık bunun bir sonunun gelmesi lazım. Yeter artık! Benim oradaki mevcudiyetim, takım oyuncularını depremzede çocuklarına götürmem. Aileleriyle gelmişler. onlara yadımcı olmak, acılarını hafifletmenin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. İnşallah bütün kulüplerimiz aynı sevdaya tutulurlar. Bu depremin yaralarını sarmak için Galatasaray’ın ne yaptığına baksınlar ve örnek alsınlar.” 

“Bu etkinlikte tamamen depremzede aileler ağırlandı. Hepsi futbol aşkıyla yanan ufak çocuklar. Onlarla karma maçlar yapılıyor. Galatasaray her konuda olduğu gibi deprem felaketine uğrayan kardeşlerimizin her zaman yanında olacaktır. Bu yaralar tamamen sarılana kadar devam edecektir. Tavsiyem bütün camia ve kulüplerin aynı hassasiyeti göstermesi.”

“GALATASARAY, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDA BİR CAMİADIR”

“Zaman zaman filimlerde seyrediyoruz, zaman zaman olaylarda şahit oluyoruz. Bir cinayet işlendiği zaman cinayet mahalline ilk kim gelir? Katil gelir. Durmadan FETÖ diyen arkadaşlara buradan sesleniyorum. Bu işlerin ne olduğunu herkes biliyor. Onun için bunu telaffuz ettikçe, demek ki buradan gocunduğunuz bir şey var ki sürekli bunu dile getiriyorsunuz. Terör örgütünü ikide bir dilinize almanızın sebebini çözemiyorum. Galatasaray cumhuriyetine bağlı, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bir camiadır. Bunu defalarca, İstiklal Savaşı’nda kanıtladık. 500 senelik bir kültürden geliyoruz. 500 sene devletine hizmet etmiş camianın bireyleriyiz. Dolayısıyla bunu diline alırken iki defa düşüneceksin.”

“Cinayet mahalline ilk katilin kendisi gelirmiş. Sen de bunu ikide bir söylediğine göre devamını söylemeye gerek yok.”

“BEŞİKTAŞ CAMİASINDA BİR DEĞİŞİM VAR”

“Serhan Çetinsaya’yı tanımam. Babası Süleyman Bey, benim 30 yıllık çok yakın arkadaşım. Galiba 30 yaşındaymış. Beşiktaş’ta asbaşkanlık görevine gelmiş. Dün babası beni aradı. Çok eski arkadaşız. Aynı camiadan geliyoruz, aynı meslek grubu içinden geliyoruz. Üzüntülerini bildirdi. Bütün Galatasaray camiasından da oğlunun namına özür diledi. Süleyman Bey dünya iyisi bir insan. Oğlunun böyle bir ifadede bulundu ve Beşiktaş’ın buna sessiz kaldı. Bir reaksiyon gösterilmedi. Beşiktaş’ı Süleyman Seba ile, Hakkı Yeten ile biliyorum. Yaşım müsait. Beşiktaş camiasında çok yakından tanıdığım insanlar var. Attığı twit ortada durduğuna göre ve buna sessiz kalındığına göre Beşiktaş camiasında da bir değişim var. Demek ki Beşiktaş camiası her zaman ortaya çıkıp ifade ettikleri tarzda bir kulüp değil.”

“KOALİSYON GÜÇLERİ GALATASARAY İLE MÜCADELE EDEMEZ”

“Özellikle bu koalisyon güçleri Galatasaray ile mücadele edemezler. Yanlarına 10 takım daha alsalar dahi edemezler. Galatasaray doğrunun, hakkın yanındadır. Fenerbahçe ile ilgili attığımız bir mesajı alıntılayıp sinkaflı twit atmasını kendisine yakıştıramadım. Kendisine yakıştırdıysa Süleyman bey açısından çok üzülüyorum. Bizim geldiğimiz kültür bu söylemlere müsade etmiyor. Galatasaray olarak hiçbir zaman benzer seviyelere inmemeyi hep söyledik. Kötü laf kullananlar o kötü lafın altında kalırlar. Aynı tarzda cevap verme durumunda değiliz.”

“ŞAMPİYON BELLİ, İKİNCİLİK İÇİN YARIŞSINLAR”

“Gergin değiliz. Şampiyonluk ile ilgili cevabımı dün bir toplantıda verdim. Şampiyon belli. Gergin olması gereken ikincilik, üçüncülük savaşı var. Gerginlik orada. Onlar bu gerginliği kamufle edebilmek için devamlı Galatasaray’a sataşıyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Yolumuza bakıyoruz. Şampiyonluk yolunda en öndeyiz ve şampiyonluğun en kuvvetli adayıyız. Şampiyon belli. İkincilik, üçüncülük için aralarında yarışsınlar. Birbirlerini desteklemelerini de normal karşılıyorum. Beşiktaş güzede bir kulübümüz ama sponsoru Beko. Fenerbahçe’ye bakıyorsunuz. Sponsoru Beko. Bu insanlar çıkarım yapabilir. Yürüyüşümüzde hiçbir zaman bozulma yoktur. Şampiyonluk uzun bir yarış. Maçların tümünü kazanmamız mümkün değil. Böyle olmadı. Zaman zaman bu tip sonuçlar olabilir. Ne Galatasaray’ın yürüyüşünde, ne hocanın ve oyuncuların motivasyonunda eksilme yok. Okan Hoca çok değerli antrenörümüz. Onlar kendi maçlarına baksınlar.”

“BİZ KENDİ MESELELERİMİZİ, ONLAR GALATASARAY’I KONUŞUYOR”

“Galatasaray Divan Kurulu’na gidildiği zaman oradaki konular, Galatasaray’ın iç meseleleridir. Kemerburgaz’ı, Mecidiyeköy’ü nasıl yapacağız gibi konulardır. Galatasaray’ın iç meselelerini konuşuyoruz. Divan bunun için var. Rakip takımın divanına bakıyoruz, 3.5 saat sürmüş, 2.5 saati Galatasaray konuşuluyor. Bu, çok net olarak acziyeti ve Galatasaray’dan ne kadar korkulduğunu gösteriyor. Öyle ya, korku etrafı sarmış. Galatasaray’ı konuşarak, Galatasaray’la ilgili sözler sarf ederek bu ateşi söndüremezsiniz. Korku ateşi sarmıştır. Geçmişte  bir söze bağlı olarak bunu söylüyorum. Bu ateş üfleyerek sönmez.”

“ROL MODEL İNSANLARIZ, ÖRNEK OLMALIYIZ”

“Her maç 50 bin kişiye oynuyoruz. Taraftarlarıma ne kadar teşekkür etsem az. 50 bin kişi arasında bir çatlak ses yok. Galatasaray camiası kenetlenmiştir. Bu koalisyonun Galatasaray’a yaptığı saldırılar Galatasaray’ın daha da güçlenmesini sağlamıştır. Düşmanlarımıza şu anda korku veriyoruz. Bu korkuyu bize sinkaflı mesajlar atarak, iç meselelerimizi kendi divanlarında konuşarak gösteriyorlar. Onlara kendi işleriyle uğraşmasını ve özellikle camiamızdaki insanlarla uğraşmasını bırakmasını tavsiye ediyorum. Bunlar hem Beşiktaş’ta hem Fenerbahçe’de genç insanlar. Zengin ailelerin çocukları. Biraz daha mütevazi ve kibirden yoksun hareket etmelerinde Türk toplumu için büyük yarar vardır. Biz rol modeli insanlarız. Çocuklar, gençler izlediği zaman bizi örnek alması lazım. Benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın gayreti Türk toplumuna bu örneği sergilemek.”

“Kendi çocukluğumdan başlayarak bu mevkiye nasıl geldiğimi dün anlattım. Çok yol yürüdük biz. Öyle zengin babanın zengin çocuğu gelip buraya oturmadı. Onlar daha yolun başındalar. Onlar giderken biz gittik, dönüyoruz. Onlara tavsiyem şu. Konuşurken dilinize sahip çıkın. Özellikle bu dönemde Türk toplumunun gerilmeye ihtiyacı yok. Kendi işinizle, kendi takımınızla ilgilenin. Bırakın rakibiniz ne yaparsa yapsın. Çağrımı yineliyorum. Herkes kendi işine baksın.”

SIRADAKİ HABER

banner48