Club Brugge maçı öncesi dostluk yemeği

Galatasaray ile Club Brugge arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi beşinci hafta maçı öncesi iki takımın yöneticileri dostluk yemeğinde bir araya geldi.

Club Brugge maçı öncesi dostluk yemeği

Yemek organizasyonuna Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ve Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Dorukhan Acar, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Oytun Özer ve Emre Uğurlu;  Club Brugge Başkanı Bart Verhaege, kulüp CEO'su Vicent Mannaert ve Belçika kulübünün Yönetim Kurulu Üyeleri Jan Boone, Peter Vanhecke, Bart Coeman ve Sam Sabbe ile UEFA Delegesi Elena Kobak katıldı.
 
Yemek organizasyonu sonunda Başkanımız Mustafa Cengiz, Club Brugge Başkanı Verhaege'ye Galatasaray Lisesi’nin Tarihi Kapısının maketini, adının yazılı olduğu Galatasaray formasını ve mücadeleyi temsil eden bir portreyi takdim etti. Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ise UEFA Delegesi Elena Kobak'a mücadeleyi temsil eden bir portreyle adının yazılı olduğu bir Galatasaray formasını hediye etti. Club Brugge Yönetim Kurulu da maçın anısına yöneticilerimize Belçika çikolatası takdim etti.
 
Yemek sonrasında Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısız Yusuf Günay ve Club Brugge Başkanı Bert Verhaege; Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.
 
Club Brugge Başkanı Bert Verhaege şunları söyledi:
 
"Öncelikle Galatasaray'a ve Sayın Başkan Mustafa Cengiz'e bizi İstanbul'da bu kadar sıcak karşıladıkları ve ağırladıkları için teşekkür ediyorum. Burada bulunmak bizim için bir zevk. Ben aynı zamanda hem iki takımın hem de iki ülkenin Avrupa futbolunun geleceği açısından pek çok ortak noktası ve çıkarı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca iki takım da birbirinin kalitesine ve tarihine çok saygı duyuyor. Galatasaray büyük bir takım, Türkiye'deki en büyük takım. Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı rekabet edecek olmamız benim için büyük bir onur."
 
Başkanımız Mustafa Cengiz şunları söyledi:
 
"Sayın Başkan'a nazik sözleri için çok teşekkür ederim. Biz de Brugge'de gerçekten çok iyi ağırlandık. Brugge kenti Avrupa'nın feodalizmden merkantilizm ve kapitalizme geçişinde en önemli duraklardan birisi. Hem de tarihi bir şehir, o özelliklerini de korumuş. Biz ayrıca seyirci desteği açısından da kıta Avrupa'sındaki en ateşli seyirciyi Brugge'de gördük. Fakat Sevgili Başkan çok daha coşkulu bir taraftarı burada görecek. Kendini buna hazırlasın. İnşallah bu coşkulu seyircimizin ve taraftarımızın gücü sahaya da yansır ve centilmence bir maç olur. Biz Belçika'da gerçekten çok güzel ağırlandık. Sayın Brugge Belediye Başkanı, Brugge'ün tarihi belediye binasında bizi çok iyi ağırladılar. Kendilerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum. Orada çok centilmence ve güzel bir maç oldu. Umarım burada centilmence ve güzel bir maç olur, hak eden kazanır ve umarız hak eden Galatasaray olur.
 
Başkanımız sonrasında şu an Club Brugge'de kiralık bulunan M'Baye Diagne'yle ilgili soruya şu yanıtı verdi:
 
"Diagne tabii ki bizim oyuncumuz. Hem aile düzeninde hem futbol düzeninde mutlu ve başarılı olmasını dileriz. Kendisini rakibimize kiraladık, çok candan başarılar ve gelişmeler diliyoruz."
 
Başkan Yardımcımız Yusuf Günay şunları söyledi:
 
"Şampiyonlar Ligi'nde beşinci maçımız, Club Brugge'ü ağırlıyoruz. Bizim için çok önemli bir maç. Takım ve camia olarak daha konsantrasyonumuzu toplamış durumdayız. Bu maçtan bir galibiyet bekliyoruz, umuyoruz galip geleceğiz ve bu galibiyet bize çok önemli şeyler katıp ligdeki konsantrasyonumuzu da artıracak. O yüzden çok kritik bir maç ve akşam bizi bekliyor. Takımımıza başarılar diliyoruz."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48