Burak Elmas seçim tarihini açıkladı!

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, gündemle ilgili olarak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas seçim tarihini açıkladı!

"Galatasaray'ın önünü açmak için her şeyi yaptık. Bu seçim olacak. Anlamıyorlar, tekrar söylüyorum.

Ağzımdan seçim olmayacak gibi bir şey çıkmadı. Galatasaray iradesinin gereğinin yapılacağını söyledik. Davalarda da, şahitli masalarda, herkesin bilgisi dahilinde hareket ettik. Cuma sabahı elimize seçimin iptal olduğuna dair mahkeme kararı ulaştı. Bu karardan sonra adaylarımızı ve Divan Başkanımızı davet ettik, istişare yaptık. 21-28 Mayıs tarihinin yürürlüğe girebilmesi için, en geç Salı gününe kadar yönetim kurulu kararı alınması gerekiyor. En azından çok kısa bir süre istişare yapabilmek için izin istedik. Mahkeme kararının kalkması ve bugün seçim yapabilmek için hamlede bulunduk. Dün 15:46'da bu başvurumuz reddedildi.

Pazartesi, seçimle ilgili 4-11 Haziran'la ilgili karar alacağız ve yürürlüğe sokacağız. Galatasaray'da seçim olacak."

Liselere giriş sınavlarının aynı tarihe denk geleceğinin söylenmesi üzerine Burak Elmas, "Seçim tarihi en fazla 1 hafta ileri atar." dedi.

"BİZE HAKARETLER ETTİLER"

"Bugünkü toplantıya katılmamamız, olağanüstü bir karardır. Aynen toplantının olduğu gibi. Bugünkü toplantıda geçmişte yaptıkları hareketleri unutarak, yüzleri kızarmadan, hiç utanmadan çıkıp Galatasaray Başkanı'na hakaret eden disiplinlik en az 4-5 konuşma var. Galatasaray Başkanı'na hakaretler edildi. Toplantı sonrası Divan Başkanı'nı aradım. Galatasaray Başkanı'na yapılan çirkin söylemler için herhangi bir müdahalede bulunmaması nedeniyle kendisine teessüflerimi ilettim.

5-6 yönetici arkadaşımın hazır bulunduğu 27 Mart tarihinde yapılan bütçe oylamasında hiçbir yöneticinin orada olmadığını iddia ettiler. Bu yalan söylenirken, kimse bir şey söylemedi."

"BANA GALATASARAYLILIK ÖĞRETMEYE KALKMASIN"

"Kendi başkanı konuşurken Genel Kurul'da ayağı kalkmayan, kendi başkanı Galatasaray üyeleri tarafından eleştirilirken alkışlayan, Galatasaray Spor Kulübü herhangi bir üyesi bana Galatasaraylılığı öğretmeye kalkmasın. Eski başkanlar çıksın, konuşsun. Sayın Fatih Terim de çıksın konuşsun. Herkes açık açık konuşsun. Galatasaray üzerinden prim yapmak isteyen, Galatasaray'ın geleceğini inşa etmek isteyenler artık istediklerine ulaşamasın."

"YARIM SAATTE KARAR MI VERSEYDİM"

"Yarım saatte seçim kararı mı verseydim? 48 saat düşünüp en iyi kararı vermek istedim. Neymiş bu koltukta oturmak istiyormuşum. Böyle algı yaptılar."

"ADAY OLSAM SÖYLERDİM"

"Adaylığım olsa net şekilde söylerim, sizin sormanıza gerek kalmaz."

Seçimin iptalini istesem, idari ibrasızlık için başvururdum. Bu karar eskiden olduğu gibi erken çıkardı ve seçime girebilirdim."

"İSTİFA EDEN GALATASARAY BAŞKANI YOK"

"Bugüne kadar istifa eden Galatasaray Başkanı yok. Seçim kararı alan bir başkan için de istifa gereksiz bir yol. Mehmet Helvacı'nın konuşmalarını dehşet içinde izledim. Keşke tüzüğü düzgün yapsaydı."

"ALTAYLI'NIN İDDİALARI YALAN"

"Fatih Altaylı dostum ama bir gazeteci. İddia ettiği 3 madde de yalan! Satın alınmamış arazinin ihalesi çıkacak, ihale kime verilecek... Tüm ihaleler, tüm satın almalar, belli prosedürlerle şeffaf yapıldı. Galatasaray'da birine söz verilmez. İddiasını ispatlayacağı kişiler varsa, getirsinler ve birlikte mahkemeye gidelim. Galatasaray bu dedikodularla buraya geldi."
 

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48