"Bugün bundan sonraki iyi günlerin habercisi"

Futbol Takımımızın Şampiyonlar Ligi A grubu ikinci hafta mücadelesinde Paris Saint-Germain karşısında aldığı 1-0’lık mağlubiyetin ardından Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Bugün bundan sonraki iyi günlerin habercisi"

Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Belki bugünü kaybettik ama önümüzdeki günleri kazanmış olabiliriz. Ben dün küçük küçük mesajlar vermiştim. Bugün sonuçtan bağımsız oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Keşke kaybetmeseydik ama bu oyun, bu istek, bu seviyede bu kadar mücadele beni çok memnun etti. Gördüğüm kadarıyla Galatasaraylılar da son derece mutlu olmuş. Dediğim gibi bugünü kaybetmiş olabiliriz ama bundan sonrasını kazandık.

Elimizdeki iç saha avantajını artık kullanmalıyız. Paris Saint-Germain ve Real Madrid gibi takımlarla oynamak kolay değil ama bu özgüven bize ligde ve Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer maçlarda yansıyacaktır. Topu yere indirdiğimizde ve hareketli oynamaya başladığımızda çok önemli işler yaptık. Golü de bulabilirdik. Şunu da söylemeliyim başka goller de yiyebilirdik. Adaletten de şaşmayalım ama bu istek, bu oyun, bu yüksek tempo önemli. Bugün analizimizde biz Paris’e göre bazı şeyleri değiştirdik. Doğru karar vermişim. İki bekin geniş alanda en dibe vurduğu noktada biz bu değişikliğe mecburduk. Üçlüyü de doğru oynadık, takım bütünlüğünü de doğru saydık. Sonuçta büyük bir takımla oynuyorsunuz, inanın bana hiç kolay değil. Bu kadar mücadele etmek, istemek ve gereğini yapmak kolay değildi. Bugünü bundan sonraki iyi günlerin habercisi olarak düşünüyorum.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48