BtcTurk Yeni Malatyaspor Yönetimi’nden dostluk yemeği

Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, BtcTurk Yeni Malatyaspor İkinci Başkanı Selim Pilten’in verdiği dostluk yemeğine katıldı.

BtcTurk Yeni Malatyaspor Yönetimi’nden dostluk yemeği

Yemek esnasında Başkanımız Mustafa Cengiz ve BtcTurk Yeni Malatyaspor İkinci Başkanı Selim Pilten, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz şunları söyledi:

“Biz Brugge’de maç saatini beklerken BtcTurk Yeni Malatyaspor’un web sitesinden paylaştığı mesajı arkadaşlarım bana iletti. Malatyaspor’un bize olan dostça dileklerini okudum. Biz bu centilmen tavrın, bu dostça tavrın, bu ülke birlikteliğinin; huzur ve barış ile birlikte sonsuza kadar sürmesini istiyoruz. Buradan BtcTurk Yeni Malatyaspor’a, Malatya halkına, Malatya spor camiasına bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Rakibiniz ne kadar güçlüyse siz de başarılı olmak için o kadar güç ve efor sarf edersiniz. Biz bu yüzden bütün Türk takımlarının Avrupa arenasında güçlenmesini istiyoruz. Malatya’nın maçlarını da izledim, Sayın Başkana da maçlardan önce başarı dileklerimi ilettim. Çok şanssız bir şekilde elendiler. Ülkemizi Avrupa’da temsil eden takımlar da bizim gibi deplasmanda oynadılar ilk maçlarını. İnşallah bu maçların dönüşünde ülke puanlarını toplarız.

BtcTurk Yeni Malatyaspor’un maça asılması gayet doğal. Bu bize onur verir. Bizim güçlü olduğumuzu gösterir, rakibimizin bize saygı gösterdiğini anlatır. Yeter ki sakatlık olmasın, sertlik olmasın, oyuna dış ve iç müdahaleler olmasın. Mertçe, adil bir maç oynansın istiyoruz. Samimiyetle bunu diliyoruz ve bütün takımlarımız için aynısını istiyoruz.

Malatya, Anadolu coğrafyasında çok değer verdiğimiz bir kent. Okuma oranı yüksek olan, kültürlü bir kent. Bir Malatya kültürü vardır. Biz bunu çocukluğumuzdan beri biliriz. Buna gelip canlı şahit olmak bizi ayrıca gururlandırıyor. Malatya halkı her zaman destek gösteren bir halk. Bu ilgi ve bu sevgi sürsün istiyoruz. Bu sadece Galatasaray’a değil, Malatyalıların futbola ve kendi kentine duyduğu saygıdan kaynaklanıyor. Bunun böyle sürmesini istiyoruz, kötülük olmasın istiyoruz.”

BtcTurk Yeni Malatyaspor İkinci Başkanı Selim Pilten ise şunları söyledi:

“Malatya’mızda Türkiye’nin güzide takımlarından Galatasaray’ın futbolcularını, bilhassa Başkanını ve Yönetim Kurulunu ağırlamaktan çok büyük gurur duyuyoruz. Başkanım her şeyi açıkladı. Biz BtcTurk Yeni Malatyaspor UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak için elimizden geleni yaptık. 4 maç oynadık, 7 puan topladık. Ülke puanımıza da ciddi katkımız olduğunu düşünüyoruz. İstemediğimiz bir şekilde Avrupa Ligi’nden ayrılmak zorunda kaldık. Futbol, dostluk ve kardeşliğin olması gereken bir oyun. Burada da bizim bunu gösterdiğimize inanıyorum. İnşallah bu akşam Malatyalı taraftarlara ve futbolseverlere keyifli bir maç izletiriz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48