Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve Yönetimimiz, depremin yıl dönümünde Karamanmaraş’taki anma törenine katıldı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Kahramanmaraş’ta düzenlenen anma törenine katıldı.

Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve Yönetimimiz, depremin yıl dönümünde Karamanmaraş’taki anma törenine katıldı

6 Şubat’ta gerçekleşen yıkıcı depremin ardından kulübümüz hızlı aksiyon alarak deprem bölgesinde yürüttüğü faaliyetlerine devam ediyor. Deprem felaketinin üzerinden geçen 1 senenin ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyeleri bölgeye geldi.

İlk olarak Kapıçam Mezarlığı’nı ziyaret eden heyet, depremde vefat eden ultrAslan Kahramanmaraş üyesi Mehmet Nuri Dağ’ı kabri başında andı, Kahramanmaraş çarşıda esnaf ziyareti yapıldı.

Heyet ardından Galatasaray Spor Kulübü ve Nef Vakfı Afad Yaşam Alanı’ndaki mevlid törenine katıldı. Okunan duaların ardından Başkanımız Dursun Aydın Özbek, ultrAslan Tekirdağ’ın vefat eden üyesi Cenk Serim adına bir kütüphane açılışı gerçekleştirdi ve depremzede vatandaşların evlerini ziyaret etti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, GSTV Youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

BUGÜN BU ACILARI BİRAZ SARMAK, BİRAZ DİNDİRMEK İÇİN BURADAYIZ

Başkanımız Dursun Aydın Özbek, şunları söyledi:

“Bugün 6 Şubat 2024. Depremin üzerinden tam 1 sene geçti. Bugün seneyi devriyesi. Deprem olduğu gün itibariyle hemen ertesi gün buradaydık. Kulüp olarak bölgeye yapılması gereken yardımları acil olarak getirmiştik. Büyük bir kayıp oldu. Allah hepsine rahmet eylesin, yakınlarına da Allah sabır versin. Bugün bu acıları biraz sarmak, biraz dindirmek için Galatasaray Spor Kulübü olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kalıcı konut projemiz var. Dolayısıyla burada yakınlarını kaybedenlerle görüşmek, onlara biraz moral vermek, başsağlığı dilemek için tekrar buradayız. Muazzam bir kalabalık var. Tekrar hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır diliyorum.”

BU DESTEK HİÇ BİTMEYECEK

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, “Başkanımız 1 yıl önce depremin ilk saniyelerinde bu destek hiç bitmeyecek demişti. Sayın Eray Yazgan’ın yönetiminde önce tırlar yola çıktı, sonra konteyner kent. Orada Erden Bey’e de çok teşekkür etmek lazım. Nef’in 500 konteynerı, Galatasaray 500 konteynerı ile bu bölgeye inanılmaz katkı oldu. Dursun başkanımızın liderliğinde kalıcı konutlarla bu destek hiç bitmeyecek dedik, aynen öyle. Bugün 1. yıl dönümünde buradayız. Önce şehir mezarlığına gittik, ölenlere dualarımızı okuduk. Şu an esnaf ile beraberiz. Bir yandan üzüntüyü bir yandan gülümsemeyi bir arada yaşıyoruz. Hayat devam ediyor, mekanları cennet olsun. Allah sabır versin.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu ise şöyle konuştu:

GALATASARAY OLARAK HER ZAMAN BURADAYIZ

“Bu destek hiç bitmeyecek. İlk günden beri Galatasaray olarak buradayız. Bu bölge geçen sene bugün çok büyük acılar yaşadı. Temennimiz bu acıları Türkiye’nin hiçbir bölgesi görmesin. Hiç kimse yaşamasın. Burada vefat edenlere Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Galatasaray olarak her zaman buradayız.”

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bora Bahçetepe de şunları söyledi:

EL BİRLİĞİYLE BU YARALAR SARILACAK

“Daha dün gibi hatırlıyorum. Sabah erkenden kalkıp deprem bölgesindeki derneklerimizi arayıp hasar tespiti ve ilk bilgileri almak için görüştüm. İlk Malatya ile başlamıştım. Yıkılan binada Galatasaraylı ve Fenerbahçeli üniversite öğrencilerinin olduğunu, Fenerbahçelinin kurtulduğunu bizim arkadaşlarımızı kurtardığını ancak Galatasaraylı öğrencinin vefat ettiğini dün gibi hatırlıyorum. El birliğiyle bu yaralar sarılacak. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ne kadar sarsak da bir yere kadar oluyor. Türkiye çok büyük bir ülke tüm yaraları saracaktır. Vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmayı başaracaktır. Hasarlar tamamen karşılana kadar bu destek devam edecek.”

SIRADAKİ HABER

banner48