Başkan Mustafa Cengiz: "Önümüzü Kesmek İstiyorlar"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Gaziantep FK ile oynadıkları karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Cengiz'in sözleri..

Başkan Mustafa Cengiz: "Önümüzü Kesmek İstiyorlar"
"3 TANE TERSLİK ÜST ÜSTE GELDİ"

Murphy kurallarından biri der ki, hiçbir terslik tek başına gelmez. Bana gelen terslik de en az 3 tane ve ciddi. Fakat azim, irade ve doktorlarımın müthiş gayretiyle bu düzeye ulaştım.

"EN KOLAY İŞ İSTİFA AMA YAPAMAM"

Sabahtan başlayan dua zincirlerini ben duyumsadım, hissettim. Öyle videolar gördüm ki, öyle mesajlar geldi ki ben kendimi yaşamakla zorunlu hissettim. Kendim, kendim olmaktan çıktım, son nefesime kadar onlar için çalışmam gerektiğine yürekten inandım. Bunu laf için söylemiyorum. Benim için en kolay iş istifa ama ben bunu yapamam.

"G.SARAY'A SAHİP ÇIKIYORLAR"

Düşmanı yenemeyen sıradan toplumlar kendini yer denir. Ben bunu böyle görmüyorum, bize şunu söyle, bunu söyleme, bunu yap diyorlar, bu bir sahiplenme. Bunu bir muhalefet olarak görmüyorum, Galatasaray'a sahip çıkıyorlar, bunu beni mutlu ediyor.

"AMELİYATLARDAN ÇIKIP, G.SARAY DEDİM"

Narkozdan çıktım, ayıldım, Yusuf ve Abdurrahim beyi gördüm, seslendim, bir banka ile ilgili söyledim. Doktorlar şok yaşadı. 2. ameliyatta uyandım, bizim yöneticilere gizli telefon verdiler, yasak, beni arayın, 2 kelime söyleyeceğim dedim, yine Galatasaray ile ilgili. Ben ne kadar Galatasaraylı olduğum için bunu söylemiyorum, içinde bulunduğumuz süreç 1 saniye bile durmamamızı gerektiriyor.

"MEYDANI BOŞ SANMASINLAR"

1.5 aydır yapılan eylem ve işlemlerin virgülüne kadar haberim var, taraftar endişe etmesin. Meydanı boş zannetmesinler. Utanıyorum söylemeye ama her şeyden haberim var. İyisinden de, kötüsünden de.

"KUŞKULARIMI DERİNDEN YARALADI"

Hiçbir maçı terk etmem, sonuna kadar izledim. 66. dakikada 3-1 öndeydik, 66'dan sonra ben Gaziantep'i tebrik ederim, bizim üzerimize müthiş bir baskı kurdular, 10 kişi defansa çekilmek durumunda kaldık. Ben burada teknik heyeti, oyuncuları, taraftarlarım zaten yok, eleştiremem. Burada eleştireceğim tek insan maalesef hakem oldu. Ben Türk hakemlerinin dürüst olduğuna inanıyorum, artniyet taşımadıklarına inanmak istiyorum ama bir önceki maç ve bu maç benim kuşkularımı derinden yaraladı. son saniyede 6 saniye kuralı işledi.

"HAKSIZ MIYIM?"

UEFA ve FIFA'nın talimatları var, kaç yıldır bu kural uygulanmıyor. Aynı maçta rakip takım kalecisi 16-18 saniye topu tutmuş, sevgili Alper Ulusoy, onu niye çalmadın? Son saniye bir şey yarattın duygusu doğdu bizde. Antep'in attığı 2. gol, Ankaragücü maçının karbon kopyası. Ey Türk hakemliği! VAR'da oturan Cüneyt Çakır, orada iptal etti, burada verdi. Ben burada kuşkulanırsam, haksız mıyım? Bütün rakip takım taraftarları Galatasaray'a yapılanın büyük haksızlık olduğunu gördü. Hakem gece yatarken aynaya bakar ve utanır, kendiliğinden ayrılır. Onur, karakter bunu gerektirir ama kendileri bilir. Ben tüm platformlarda ilgili mercilerle görüştüm, yorumlarını istedim. Hepsi kapattı, şimdi bekliyoruz, Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

"SÖYLESEM SOKAĞA ÇIKAMAZLAR"

Rakibin talip olduğu bir futbolcuya, bir başka takımın talip olması, ki 2 yıldır bunu yaşıyorum. Hatıralarımı söyleyeceğim ama söyleyemiyorum, söylersem sokağa çıkamazlar. Rakibin dengesini bozmak için bizce yanlış yollara başvuruluyor. Bazı takımlar scout ekibi oluşturmuyor, Galatasaray hangi oyuncuya giderse ona gidiyor.

"EN BÜYÜK CAMİA G.SARAY"

Galatasaray, Türkiye'nin en büyük camiası. Bugün %40'ı aşmış bir taraftar kitlemiz var ve bu kitle giderek büyüyor. Tabii ki rakipler bunun önünü kesmek durumunda, onları da anlayışla karşılıyorum.

"ARKA PLANDA MÜCADELE VERİLİYOR"

Galatasaray'ın kültüründe pes etmek yoktur. Yok şampiyonluk gitti, yok biz bittik, öldük... Yok böyle bir şey. Arka planda müthiş bir mücadele veriliyor.

"EN TEPEYE ÇIKACAĞIZ"

Önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Şu anda dünyanın nasıl sayılı 4-5 takımından biriysek, günün birinde en tepeye ulaşacağız.

"İFTİRALAR ATILIYOR"

Sanki Galatasaray'ın üçüncü defa şampiyon olması mali açıdan arayı kopartacak diye algı oluştu. O kadar yalan, o kadar haksız, o kadar uyduruk iftiralar ve iddialar ortaya atılıyor ki, insanlar kendi söylediği yalana kendisi inanıyor.

"ÖNÜMÜZÜ KESMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Hakemler VAR'a gitmeye çekiniyorlar. 2. gol bariz, faul bariz. Hatta golden önce Selçuk'a yapılan da faul. Bu bir süreç. Önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Kim? Birtakım çevreler. Gaziantep müthiş baskı kurdu, biz direnemedik. Biz bunu bir şekilde telafi ederiz. Galatasaray kültüründe pes etmek yok. 'Şampiyonluk gitti, biz bittik.' Yok böyle bir şey. Arka planda müthiş bir mücadele veriliyor. Bizim milyonu aşkın borcumuz var. Çoğu ötelenmiş, gecikmiş.

"PES ETMEK KÜLTÜRÜMÜZDE YOK"

Galatasaray kültüründe pes etmek yoktur. Hiç kimseye boyun eğmeyeceğiz. Fikri hür, vicdanı hür Galatasarayız.

SIRADAKİ HABER

banner48