Başkan Dursun Aydın Özbek: "Bu oyun sona erene kadar susmayacağız!"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Süper Lig’deki Alanyaspor maçımızın ardından açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek: "Bu oyun sona erene kadar susmayacağız!"

Galatasaray Spor Kulübü olarak Türk futbolunda adaleti sağlamak için gerekli adımlar atılmadıkça susmayacağımızı ifade eden Başkan Dursun Aydın Özbek’in açıklamaları şu şekilde: 

“Bugün hepiniz seyrettiniz. Bu beklemediğimiz bir şey değildi. Böyle bir operasyonu, böyle bir hakem tavrını bekliyorduk. İki haftadan beri Türk futbolundaki adaletin tecelli etmesi için her türlü kapıyı çaldık. Bizim çıkışımız, bizim söylemlerimiz sadece Galatasaray için değil, bütün başkanlarla, herkesle konuşuyoruz. Herkesle mutabakatımız var. Türk futbolunda adaletin eksikliği her kulüp tarafından hissediliyor. Biz de bunun çağrısını yapıyoruz. Adaletin eksikliği Türk futboluna giderek zarar veriyor. Bir hakem sahneye çıkıyor, Ali Palabıyık… Geçmişte nasıl bir yönetici olduğunu, nasıl bir hakem olduğu konusunda teferruata girmeye gerek yok. Açıp bakarsanız, izleyin herkes de görür.” 

“TÜRK FUTBOLUNU ÇIKMAZA GÖTÜREN KLİKLERİ TEMİZLEYİN”

“Değerli Federasyon, değerli Merkez Hakem Kurulu, değerli hakemler, Galatasaray’ın önünü böyle iki kırmızı kartla falan kesemezsiniz. Görevini tam yapmadı Ali Palabıyık. 3-5 tane daha kırmızı kart gösterip, Galatasaray’ı hükmen mağlup etmesi lazımdı. Daha önce Federasyona yaptığımız ziyaretlerde Sayın Büyükekşi’ye görüşlerimizi aktardık. Pozisyonları tek tek kendisine anlatarak siz ne diyorsunuz baktınız mı diye sorduk. Gösterdiğimiz her pozisyonda da bize hak verdiler. Peki sayın başkan, bunlar haklıysa 10 maçtır Galatasaray’a yapılanların önünü nasıl almamız lazım dedik. Kendisinin de bunlarla mücadele ettiğini, hatta bu manadaki tavırların bu manadaki yapılan işlerin bir kısmının önünü kestiğini ama bir kısmının daha içeride olduğunu kendisi ifade etti. Şimdi sayın Büyükekşi’ye bunu hatırlatıyorum. Önümüzde daha uzun bir maraton var. Lütfen sözlerinizi arkasında durun ve Türk futbolunu çıkmaza götüren bu kliklerin temizlenmesi için gerekeni yapın.” 

“İNTİKAM HİSSİYLE SAHAYA TETİKÇİ GÖNDERMEK NASIL OLUYOR?”

“Özellikle beni tanıyan herkes bilir. Hiçbir zaman kişisel, şahsi menfaatlere uymayan şeylerde konuşma yapmam. Artık bıçak kemiğe dayandı. Buradan öteye de köy yok. Sözünüzün arkasında durun, söyleminizin arkasında durun. Neler hissettiniz bu maçı seyrettiniz zaman? Kırmızı kartları seyrettiğiniz zaman neler hissettiniz? VAR niye var? VAR’a gidemez miydi kırmızı kartın doğru olup olmadığına bakmak için? VAR ne zaman devreye girecek? Ligin üçte birini oynadık, üçte ikisi daha geride duruyor. Kendi içinizde de bu yorumları yapın. Oturun, konuşun, bakın, seyredin, bir daha seyredin! Bir takıma haksızlık yapmak, bir takımın hakkını yemek sizi rahatsız etmiyor mu? Ey Ali Palabıyık, sen gittiğin zaman bu gece nasıl kafanı yastığa koyacaksın? Hata yapılabilir, hakemlik müessesinde hatalar kabul edilebilir ama daha soğumadan bu konuların tartışıldığı birinci günü, hemen intikam hissiyle sahaya tetikçi birisini göndermek nasıl oluyor?”

“GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”

“MHK başkanı veya TFF’nin başkanı olsam beni uyku tutmaz. Uyuyamam. Bu kadar göz göre göre hatalar yapıp bir takımın kaderiyle oynamak kabul edilebilir bir şey değil. Daha önce yaptığım başkanlık dönemimden beri herkes tavrımla, konuştuğumla çok iyi tanır. Bu derecede isyan ediyorsam bilin ki yapılan işlerin kabul edilir tarafı yok. Ali Palabıyık’ı çok mu aradınız? VAR’daki oturanlar, sahayı izleyenler, hiç vicdanınız sızlamadı mı? Sacha’ya gösterilen kırmızı kart… Değerli TFF yetkilileri. Artık bu işi uzatmanın gereği yok. Bizi asacak mısınız, kesecek misiniz, ne yaparsanız yapın! Tavrımızdan, söylemlerimizden bir santim geri adım atmayacağız. Gerçekten futbolda adaleti sağlamak için adım attığınızı görene kadar…” 

“ADALETİN TÜRK FUTBOLUNDA YEŞİL SAHALARA GELMESİNİ İSTİYORUZ”

“Galatasaray çok büyük bir camia. Bazı kimseler Galatasaray’ın önünü kırmızı kartlarla, sahada manipülatif hareketlerle keseceklerini zannediyorsa aldanıyorlar. Galatasaray bu tip mücadelelerin hepsinden başarıyla çıkmıştır. Buradan TFF yetkililerine bir daha sesleniyorum. Bıçak kemiğe dayandı. Ne yapacaksanız bir seferde yapın. Şunu bilin ki, Galatasaray’ı hiç kimse yenemez. Galatasaray mazisinde bugünkü yaklaşım ve tavırlarıyla her zaman bu tip oyunların üstesinden gelmiştir. Bugüne kadar söylediklerimizin hepsinin tek amacı vardı. Sadece Galatasaray için değil, adaletin Türk futbolunda yeşil sahalara gelmesini istiyoruz.” 

“PERDE ARKASINDAN SEYRETMEYİN”

“Düdük astırma gibi bir iddiamız yok. Ali Palabıyık’la biter mi? Sayın Büyükekşi’ye söylemlerini hatırlatıyorum. Değerli başkan, futbolu yönetiyorsunuz. Orada futbolu yönetmek ve bize adalet dağıtmak üzere oturuyorsunuz. Baştan sona maçı bir daha izleyin. Galatasaray’ın 10 maçını izleyin. Sacha’ya gösterilen kart haklıydı diyin! Perde arkasından seyretmeyin. Çıkın açıklama yapın. Abdülkerim’e verilen sarı kart doğruydu diyin. VAR’ın işlerini anlatın. Katlet adamı öldür, arkadan da seyret.” 

“Derdimiz kişiler, takımlar veya söylemlerle ilgili değil. Şikayet ettiğimiz konular belli. Bunlar sona erene kadar biz susmayacağız. Susmama sebebimiz kendimiz için değil. Türk futbol camiası çok büyük. Bunda herkesin çabası var. Herkes bir yere gelmek istiyor. Basit manipülatif yapıların bu işin içinde olmaması lazım. TFF’den açıklama bekliyorum. Olaylara seyirci kalmayın. Bu oyunları defalarca seyrettik. Türk futboluna hizmet etmek için görev almış kişileriz. Bu oyun sona erene kadar susmayacağız. Ali Palabıyık veya MHK yetkilileri açıklasın. Salı günü TFF’ye VAR’ı anlatmak amacıyla çağırıyorlar. VAR’ın nesini anlatacaksınız? VAR bugün sahnede var mıydı? Görevini yaptı mı? Neden bizi oyalamaya çalışıyorsunuz?” 

“Salı günkü toplantınıza gelmiyorum; çünkü sizin VAR üretim tarzınıza, VAR’ınıza inanmıyorum. VAR’ın Türk futboluna büyük faydalar getireceğini düşünerek önceki başkanlığım döneminde bu işe destek verdim. Heyhat! Geldiğimiz noktada VAR ancak Galatasaray’ın golünü iptal etmek için var. Haklı olabilirler. Senin kırmızı kartta da görevin var. Ey Ali Palabıyık! Ey VAR’da oturan arkadaş! Maçın 30. dakikasında kırmızı kart için insan hakemi çağırmaz mı?” 

SIRADAKİ HABER

banner48