Arda Turan: "Galatasaray formasını giydiğim her an benim için çok değerli"

Takımımızın Kaptanı Arda Turan, Süper Lig'in 3. haftasında oynadığımız Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Arda Turan: "Galatasaray formasını giydiğim her an benim için çok değerli"

Sözlerine vefatının 12. yıl dönümünde Alpaslan Dikmen'i anarak başlayan kaptanımız, "Alpaslan Dikmen'e, sevgili Galatasaraylı Alpaslan abiye gani gani rahmet diliyorum. Allah rahmet eylesin. Sevdiğimiz bir Galatasaraylıydı. Galatasaray değerlerini taşıyan birisiydi." diye konuştu.

Galatasaray forması ile kaptan olarak bir derbide yer almanın mutluluk verici olduğunu dile getiren Arda Turan, "Galatasaray formasını giydiğim her an benim için çok değerli. Çok heyecanlanıyorum. Anlatılmayacak duygular. Bir Galatasaraylı için Galatasaray kaptanı olarak Fenerbahçe derbisine çıkmak çok önemli. Bu mutluluğu yaşamaya çalışıyorum gelimden geldiği kadarıyla." diye konuştu.

Maçı değerlendiren kaptanımız Arda Turan sözlerine şöyle devam etti:

"Maçtan önce bizim çok iyi olduğumuza yönelik ve Fenerbahçe'nin iyi olmadığına yönelik beklenti oyunu yorumlamamızı daha iyi açıklar. Aslında öyle değildi durumlar. Biz gayet iyi durumdaydık ama Fenerbahçe de gayet iyi bir takım. Biz takım olarak oynamaya çalışıp, Fenerbahçe durdurmaya çalışacak gibi hissettirilince böyle bir durum çıktı. Önemli futbolcular ve büyük oyuncular vardı iki tarafta da. Bu zeminler futbolcuları büyük ölçüde etkiliyor. Pasın kalitesinin, şiddetini yüzde 50 yüzde 60 oranında etkiliyor. Biz oyunumuzdan vazgeçmemeye, pas oyunuyla devam etmeye çalıştık. Zaman zaman çıkarken hatalar yaptık. Fenerbahçe zaman zaman duran toplardan gelmeye çalışsa da sanırım net pozisyonları yoktu. Daha net pozisyona giren taraftık. Maçı hakkının beraberlik olduğu bir derbi oldu. Bu kadar milyonlarca insana daha güze bir futbol izlettirmek isterdik. Futbolun doğrularını yapmaya çalıştıkça zevkten çok skor çıkıyor ortaya."

"Sosyal medyada, Instagram'da Twitter'da insanların görsel anlamda istediklerini yapmaya çalışırsan 60 dakikalık fizik kalitem yok. Futbolun doğrularını yapmaya çalışırsam 120 dakika yapabilirim. Galatasaray takımı için oynuyorum. Hocamın direktifleri benim için önemli. Artık 20 yaşındaki gibi taç çizgisinin kenarında bekleyip takım savunmasına yardım etmeden oynayamam. Takım için, takım arkadaşlarım için, onları daha ileriye taşımak için buradayım. Fatih hocamın yıllar içinde futbola nasıl ayak uydurduğunu, nasıl kendini geliştirdiğini görüyorum. Ona yardımcı olabilmek için, takım arkadaşlarımla aradaki bağı kurabilmek için elimden geleni yapıyorum. Derbiyi bugün için kazanamadı. Galatasaraylılar üzülmüş olabilirler. Kafalarını yukarıya kaldırsınlar. Bu takım çok iyi bir takım. İnanıyorum ki takımımız sezon sonunda bütün kupalarda sonuna kadar gidecektir. Ligde de şampiyonluğu kazanacaktır. Bugün hala ligin tepesindeyiz. Morallerini yüksek tutsunlar. İyi durumdayız."

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 23:06
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48