Abdurrahim Albayrak: Bizi aşağıya çekmek için dönen dolapları gördük

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Divan Kurulu Toplatısı'na bağlanarak şu ifadeleri kullandı

Abdurrahim Albayrak: Bizi aşağıya çekmek için dönen dolapları gördük

"Sevgili başkanım, divan kurulu üyeleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Futbol şubesi ile ilgili biraz önce ifade ettiğiniz gibi, geçen sene altıncılıkla kapattık. Hiçbirimizin, hiçbir Galatasaraylının beklediği sıralama değildi muhakkak. Herkes gibi biz de çok üzüldük; ama takdir edersiniz ki Galatasaray tam yol almışken, 7 galibiyet üst üste almışken, koronavirüsün bütün dünyayı sardığı dönemde önce ben, sonra sevgili hocamız, Kaan Kançal, Yusuf Günay hastanelerde kaldık. Şahsen ben 28 gün kaldım. Liglere ara verildi, liglere verilen ara en çok da bizi etkiledi. Özellikle virüsten sonra, Çaykur Rizespor maçında başta sevgili kalecimiz Muslera ve Andone'nin sakatlanmaları hakikaten bizi derinden üzdü ve gidişatımızda ciddi bir hasar meydana getirdi."

"Tabii ki geçen sene bizim başımıza gelenler, Galatasaray'ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Her şey üst üste geldi. Beklenmedik ve hiç kimsenin düşünmediği sakatlıklar, cezalar ve haksızlıklara maruz kaldık. Geçen sene, 60 milyon Euro olan Galatasaray Futbol Takımı'nın giderini büyük çabalarla 40-42 milyon Euro'ya kadar düşürmeyi hedefliyoruz."

"Biz altı transfer dönemi geçirdik. Bunların hepsini artı ile kapattık. Baştan beri programı dinliyorum. Herkes bizi acımasızca eleştiriyor. Allah aşkına bazı divan üyeleri de çıksın, ellerini vicdanlarına koyup iyi şeyler yaptığımızı da söylesinler. Hatasız kul olmaz, muhakkak hatalarımız vardır. Bunlardan ders alıyoruz ve almaya devam ediyoruz. İnanın ki çok uzun yıllar yönetimlerde oldum. Gerçekten bu yönetim, biraz önce arkadaşlarımızın da bahsettiği gibi yarım saat gelip statta durmuyor. Taner Aşkın Bey, böyle bir suçlamada bulundu. Kimse yarım saat, bir saat gelmiyor. Biz, muntazam şekilde gündüz 1'de gelip akşam 7'ye kadar kulüpte kalıyoruz. Başkanımız çok ciddi hastalığa yakalandıktan sonra toplanarak demesinler ki Galatasaray Başkanı hasta oldu, kimse kulübe gitmiyor demesinler diye biz bunu uzun saatlere çıkardık. Galatasaray'a hizmet etmek bize nasip olmuştur. Sizler bize oy vererek oraya layık gördünüz ve yönetime girdik. Onun için Galatasaray'ı sevenleri sevindirmek için, sevmeyenleri sevindirmemek için büyük bir saatimizi, mesaimizi Türk Telekom'da Galatasaray'a ayırıyoruz, ayırmaya da devam edeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum."

"Geçen sene altıncı olduk. Hiçbirimizin beklemediğini, tasvip etmediğini; ama futbolda da bunların olduğunu hepimiz biliyoruz. Eşref başkanım da sözlerinin başında bunları ifade etti. Ben inanıyorum ki geçen seneden dersler çıkardık. İşimize daha iyi, daha ciddi bakmaya başladık, daha ciddi transferlerle harcamalarımızı ciddi şekilde kontrol altına almak için canla başla uğraşıyoruz. Bu seneyi de karla kapatmayı hedefliyoruz. Bizde bu Galatasaray aşkı ve sevgisi olduğu sürece, Galatasaray'ın bir kuruşunu bile sokağa atmayı Allah bize nasip etmesin. Bizim morale ihtiyacımız vardır. Herkes bir oldu, diğer kulüpler birbirine yaklaştılar... Rica ediyorum bize biraz moral verin. Bizler de bizden sonra gelen insanlara bu desteği vereceğiz. Hangi yönetim olursa olsun ben Galatasaray'ın iyiliği için çalışacağım. Her çıkan bize vurmasın. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç var. Geçen sene dönen dolapları gördünüz. Galatasaray'ı aşağıya çekmek için, durdurmak için ne yollara başvurulduğuna hepimiz şahit olduk. Geçen sene yine de o galibiyetler devam edecekti. Sivas'ta başlayan Rize'de devam eden hakem hataları ve COVID'in de gelmesiyle geçen sene zor bir sezon geçirdik. Şampiyonluğa çok ihtiyacımız vardı. Şampiyonluğa teknik heyet, futbolcu, Galatasaray camiası inanmıştı. Maalesef şanssız dönem geçirdik. İnanıyorum ki bu sene Galatasaray için güzel şeyler olacak. Yeter ki bir olalım, birlik olalım. "

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48