Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Medipol Başakşehir'i sahasında 2-0 yendiğimiz karşılaşma sonrasında yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Sözlerine hakem yönetimini tebrik ederek başlayan hocamız, "Atilla Karaoğlan ve ekibini buradan tebrik ediyorum. Maçın iyi geçmesini sağladı, hiç kimsenin tesiri altında kalmadan müthiş bir maç yönetti. Sonuçtan bağımsız olarak, oyuna katkıda bulunduğu için tebrik ederim kendilerini." diye konuştu.

Maçın değerlendirmesini yapan teknik direktörümüz Fatih Terim, "İyi başladık oyuna. İlk 35-40 dakika gayet iyiydi. Son 5 dakika üzerimize geldiler. İkinci yarıya önde başladık; ama skor olarak önde başladık. Oyun olarak önde başlayamadık. Orada rakibin iki santrfora, 4-4-2'ye dönmesi sonrasında bir bocalama oldu; ama oyuna müdahale etmem gerektiğini hissettim. O anda işler daha doğru  gitmeye başladı. Sonunda burada 2-0 galibiyet le ayrılmak önemli bir şey. İyi oynadık. Oyuncularımı tek tek tebrik ederim. Keşke hepsini tek tek anlatabilsem; ama zaman yok. Hepsine bu oyun, bu özveri için teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Galatasaraylıların özlediği mücadeleci takımı yavaş yavaş oluşturduklarını müjdeleyen teknik direktörümüz Fatih Terim, "Galatasaraylıların takımlarını özlediğini biliyorum. Bu oyunu, keyif veren, zevk veren bu mücadeleyi, bu güzel oyun ile beraber görmek istediklerini biliyorum. İnşallah bir an evvel kavuşuruz. İnşallah onların gurur duyacakları bir takım yavaş yavaş meydana geliyor. Buradan onlara da özlemimizi ve sevgimizi de gönderiyorum. İyi oynadık, iyi mücadele ettik. Gol de yiyebilirdik; ama daha farklı golleri de bulabilirdik. Oyuncularımı bu özverilerinden, bu fedakarlıklarından dolayı bir daha kutluyorum. Çünkü, neredeyse 48 saat veya biraz üstü gelip, dışarıda böyle bir maç oynamak kolay değil." şeklinde konuştu.

Oyuncumuz Marcao Teixeira'nın olası transferi konusuna nasıl yaklaştığı sorulan hocamız, cevaben şu ifadeleri kullandı:

"Doğru bilgiler vermek hepimizin görevi. Eğer Galatasaray ekonomisine, gidişatına katkıda bulunacaksa fertlerin hiçbir önemi yok. Benim de mukavelemden, bonservisimden bir katkı olacaksa ben de giderim. Olaya bu şekilde bakmak lazım. Marcao cinsi transferleri yapıp veya o tarz oyuncuları yetiştirip bu tip rakamlara satmayı hedef edinmemiz lazım. İhtiyacı varsa Galatasaray'ın, başkanı var, yönetimi var. Bütün idari ve ekonomik işlerden onlar sorumludur. İsterlerse satarlar, isterlerse satmazlar. Bunu kulübün kendi insiyatifine bırakmak lazım. Marcao bugün Taylan'la beraber sahanın en iyilerinden biriydi. Herkes iyiydi ama o ikisini ayırmak lazım."

"İstenmek güzel bir şeydir. Muhakkak ki Marcao bizim için bu takım oyununda çok önemli. İnsanlığıyla, efendiliğiyle, futbolculuğuyla, her gün kat ettiği aşamayla, gelişimiyle bizi çok mutlu ediyor. Az bulunur oyunculardan bir tanesi. Bir gün bile oram, buram ağrıyor diye bahane bulmayan bir takım oyuncusu. Yeri geldiği zaman, kulübümüz, başkanımız, yönetimimiz böyle uygun görmüşse, böyle davranılır. Yenisini, bir başka buluruz. Var. Biz alışkınız. Geldiğimizden beri cezadayız zaten; ama Galatasaray forması giyen herkes her görevi yapacaktır. Bırakın isteyenlerimiz çok olsun. Çok oyuncularımız istensin. "

"Dün o kadar hoşuma gitti ki. İki tane oyuncumuz yedek oynuyor Verona'da. Hem Mert hem bizden giden Koray. Eğer 6-8 yabancıda kalsaydık bütün Türklere sarılacaktık ve hiçbir yere gitmeyeceklerdi. Bırakın gitsinler, gelsinler. Galatasaray alışkındır böyle şeylere."

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48