Spor yazarlarından Real Madrid-Galatasaray yorumu

Spor yazarları, Galatasaray'ın Real Madrid'e 6-0 mağlup olduğu maçı değerlendirdi.

Spor yazarlarından Real Madrid-Galatasaray yorumu

İLK DEFA ÇARESİZ GÖRDÜM(ÖMER ÜRÜNDÜL)

Real Madrid erken gelen goller sonrası, averajın da önemi olmadığından oyun disiplinini bozmadan rölanti futbol oynamaya başladı. Devre sonundaki 4. gol Nagatomo'nun ikramından geldi. 5. ve 6. gol de maçın son 10 dakikasında oldu. Bu maçta beni en çok üzen şu oldu; 25 senedir Galatasaray'ın bir Avrupa kupası maçında bu kadar çaresiz kaldığını ilk defa gördüm.

DAHA BÜYÜK FACİA OLURDU(ÖMER ÜRÜNDÜL)

Zaten maçın tamamında rakibin üstüne dahi gidemediler. Bu yüzden de ikinci yarıda farklı mağlupken dahi mecburen sanki tek farklı skor avantajı ya da skorda denge varmış gibi 9 kişi ile alan daraltan savunma uyguladılar. Bunu da yapmasalar daha büyük skor faciası olurdu. Galatasaray, 90+2'de "İlk defa takım halinde önde basayım" dedi. Onda da 10 saniye içinde 6. gol geldi…

HEZİMET VE REZALET OLUR(LEVENT TÜZEMEN)

Nagatomo'nun hatalı pası sonrası Benzema'nın skoru 4-0'a getiren golünün ardından Galatasaray taraftarı, "Sabrımız taşıyor. Adam gibi oynayın" diye uzun süre tezahürat yaptı. 14 dakikada 3 gol yiyen Galatasaray'da bu tepkiyi hangi oyuncu anladı? Eğer bir takımı tamamen yabancı oyunculara teslim edersen sonuç "Hezimet, Utanç ve Rezalet" olur.

İFLAS ETTİĞİNİN BELGESİDİR(LEVENT TÜZEMEN)

Galatasaray daha önce de Real Madrid'e farklı kaybetti. Bu yenilgilerde asla bu kadar ciddiyetsiz, ruhsuz, disiplinsiz ve gamsız oynamadı. Galatasaray'ın ruhundan yerli oyuncu kültürünü çıkarıp yabancı kültürüne teslim olursan Real Madrid karşısında "Aidiyet duygusu" olmayan yabancı oyuncularla bu duygusuzluğu, teslimiyetçiliği ve rezaleti yaşarsın. Real Madrid maçı Fatih Terim'in yabancıya dayalı kadro mühendisliğinin iflas ettiğinin belgesidir. Ligde de yaşanan sıkıntıların temelinde zihinlerinde "Galatasaraylılık ruhunu" barındırmayan yabancı oyuncuların sorumsuzluğu vardır. Çünkü yabancılar ağır yenilgileri doğal karşılayıp "Skor" olarak değerlendirir.

ÖNLEM ALMAK LAZIMDI(EVREN TURHAN)

Galatasaray, Real Madrid maçına 4-3-3 düzeni ile başladı. Fatih hoca 3 savunmayla başlamayarak en büyük hatayı yaptı Rakip Real Madrid ona göre önlemi almak lazımdı. Erken gelen goller takımın gardını düşürdü Rakibi kendi sahasında kabul eden Galatasaray içeri gömülerek rakibine adeta gelin gol atın dedi Bence 15 dakika önde basarak bi direnç göstererek başlamalıydı Sahada gezinen bir Galatasaray vardı dün gece herkes topu izledi. Boş gösteren yok, mücadele eden yoktu..

TAKIMIN RUHU YOK(EVREN TURHAN)

Fatih hoca takımı değiştireceğim, "Bundan sonra gençleri oynatacağım" dedi ama uygulama yok. Bunu bilen oyuncu grubu oynar mı hiç? Genç oyuncularla oyna, kaybedersen öyle kaybet böyle ruhsuzca oynayarak kaybetme.

BU SKOR SÜRPRİZ DEĞİL(SERKAN KORKMAZ)

Taraftar Madrid'deki maçın ilk yarısının sonunda bir tezahürat yaptı, "Formayı çıkarın çıplak oynayın". Oysa sahadaki bir kısmı kiralık olan futbolcuların hepsi Türkçe bilmeyen yabancılardı. Sadece N'Zonzi'nin sahadaki tuhaf şaşkınlığından bile bu maça hiçbir şekilde motive olunamadığını anlayabiliriz. G.Saray uzun süredir kötü oynuyor. Farklı yenilgi sürpriz değildi. Sorun da bu. Berbat Avrupa karnesinden de anlaşılacağı gibi G.Saray da pek çok kulübümüz gibi çöküşte.

BU FALCAO NEREDE?(SERKAN KORKMAZ)

Terim'in bir süredir içinde hiçbir iddia ve umut barındırmayan toplantılarından da vahameti anlayabiliriz. Sanki her türlü felaket senaryosuna hazırlanıyor gibi. Bu arada bir şey sormak istiyorum; ama derdim konuyu değiştirmek değil. Bu Falcao nerede? Neden Emre'nin ocakta döneceğini, Şener'in sakatlığının 6-7 hafta süreceğini biliyoruz da Falcao'nun ne zaman oynayacağından habersiziz. Bunun bu hezimetle hiçbir alakası yok. Sadece kulüplerimizin ne kadar kötü yönetildiğini daha iyi anlayın istedim..

SEZON BAŞINDA BERİ YETERSİZ(REHA KAPSAL)

Galatasaray, ilk 13 dakikada 3 gol yiyerek maçın gidişatının ne olacağını olumsuz bir şekilde göstermiş oldu. Sarı-kırmızılılar için böyle bir Madrid deplasmanında beraber hareket etme ve oyun pratiği sezon başından beri hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde yetersizdi. Sarı-kırmızılılar, kazanmak üzerine de her maça farklı farklı oyun planı ve taktiksel esnekliği olmamasının sıkıntısını bu maçta bir kez daha yaşadı..

FUTBOL KARAKTERİ ORTAYA KOYMALISIN(REHA KAPSAL)

Galatasaray'da en büyük sıkıntılardan biri de bu eldeki oyuncu topluluğunun saha içinde oyuna, skora, mücadeleye isyan etmeyen aynı zamanda duygusuz ve tutkusuz oynadıkları futbol. Sarıkırmızılıların sezon başından beri fiziksel sıkıntısı Real Madrid maçında çok belirgin ortaya çıktı. Real Madrid deplasmanında mağlup olabilirsiniz, bu gayet normal. Ancak saha içinde mücadele edersin, koşarsın, istersin ve bir futbol karakteri ortaya koyarsın. Galatasaraylı taraftarları bu mağlubiyetten daha çok yaralayan, üzen oyuncuların mağlubiyeti bile hak edecek kadar saha içinde bir karakter ve mücadele ortaya koymaması.

BELKİ O GÜN, BUGÜNDÜR(TUGAY KERİMOĞLU)

Bazen bu sonuçlar sizi bir anda kendinize getirir. Hangi kulübe hizmet ettiğinizi hatırlatır. Ayaklarınız yere basar. O gün, belki bugündür. Saha içinde koşup, mücadele etmek, ismin önüne geçiyor. Real Madrid olmanız, marka olmanız çok önemli değil, mühim olan sahada ne kadar mücadele ettiğiniz. Bunları doğru yapan bir Madrid takımı gördük. Galatasaray cephesinden bakarsak, bunlardan uzaktı.

10 TANE YİYİN AMA...(ÖNDER ÖZEN)

Galatasaray'da hiçbir oyuncunun bir adım fazla dahi attığını görmedim. Onuru için de adım attığını görmedim. Bir karakter koyun ortaya, 6 değil 7 tane yiyin, 10 tane yiyin ama bir meslek karakteri koyun. Sporcunun da bir sporculuk onuru olacak. Bu oyuncuların tamamı değerli, her şeyi transferle çözemezsiniz. Florya'da antrenman sahası var, çözüm orada. Sizin harika bir planınız olsun, gözüksün plan, sonra yine olmuyorsa oyuncuları gönderin

O MÜCADELE GOMIS'TE VARDI(ÖNDER ÖZEN)

Galatasaray'ın daha çok taktik çalışması, daha çok fizik olarak hazır olması, takım içinde uyum sağlanması için çalışması, psikolojik çalışmalar yapması, Fatih hocanın bunu yapması gerekir. Oyuncu götür, getir. Yoksa PlayStation'a döner, benim çocuklarım iyi oynuyor. Bugün olmayan şey var ya, mücadele falan, o Gomis'te vardı. Gomis, Galatasaray taraftarıyla da çok ciddi bütünleşmişti. Takım arkadaşlarıyla da öyleydi. Hırslıydı, gol noktalarında da acımasızdı.

FATİH TERİM'İN SUÇU YOK(CEVAD PREKAZI)

Lemina ve Seri'yi bana bedava verseler almazdım, bana kalsa Fernando kalmalıydı. İskeletin en önemli noktası oydu. Her şeyi vardı. Gitti ve iki tane adam getirdiler. Bence Fatih Terim'in suçu yok. Her maçta mı nasıl mücadele edeceğini söyleyecek, fazlasını vermesi gerektiğini mi söyleyecek? Bunlar profesyonel futbolcular

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48