Mario Lemina: "Galatasaray taraftarının aradığı oyuncuyum"

Galatasaray'da ilk yarının su üstünde kalan isimlerinden Mario Lemina, Fransız basınına yeni bir röportaj daha verdi.

Mario Lemina: "Galatasaray taraftarının aradığı oyuncuyum"

Lemina, Galatasaray'da çok mutlu olduğunu vurgularken, taraftarın da sevgilisi olduğunu kaydetti. İşte Lemina'nın özel açıklamaları

"Türkiye’de futbol seviyesi yükseliyor. Takım olarak sonuçlarımız çok iç açıcı değil ama ikinci yarıda daha iyi sonuçlara imza atmayı umut ediyoruz. Taraftarımız çok hatta bazen aşırı tutkulu. Aramızda çok iyi bir ilişki var. Ben, Galatasaray taraftarının aradığı, sahada her şeyini veren oyuncuyum"

"Galatasaray’ın stadı, atmosferi kesinlikle 1 numara. Maç boyunca hiç susmadan tezahürat yapılan başka bir stat daha önce görmemiştim. İyi günde de kötü günde de takımlarını hep destekliyorlar. Fenerbahçe derbisinde oynadım, müthişti."

"İstanbul, modern bir şehirde ihtiyaç duyacağınız her şeyi size sunuyor. Bu açıdan Paris’e çok benziyor. Zaten gelmeden önce de bu şehri biliyordum, tıpkı Galatasaray’ı çok iyi bildiğim gibi.Hayatım boyunca her şeyi futbol sayesinde tanıdım. 3-4 dil öğrenmek için fırsata sahip olacağımı bilmiyordum. Sanırım bütün Netflix’i izledim! Sosyal medyayı ilk başlarda ihmal etmiştim ama şimdi profesyonelce kullanıyorum. Bana yazılan her şeyi okuyorum"

Her Yorumu Okuyorum

 26 yaşındayım ve hala gencim. Ama yaklaşık 2 yıldır kariyerimin ardından neler yapabileceğimi düşünüyorum. Bir şekilde futbolun içinde kalmak istiyorum. Çünkü bugün sahip olduğum her şeyi futbol sayesinde elde ettim. Yeni yılda ilk olarak herkese sağlık diliyorum. Çünkü en önemli şey budur. Sabah kalktığımda ilk olarak ailemin fotoğraflarına bakıyorum. Sonrasında genel olarak Instagram’da tur atıp yorumları okuyorum

Kendimi Galatasaray'da Buldum!

Şu anda iyi durumdayım, gerçekten iyi durumdayım. Southampton'da 6 ay boyunca oynayamadığım bir dönemden geçtiğim doğru ve çok karmaşık bir zamandı ancak bitti, şu anda iyiyim. Amacım gidip yeniden dirilebileceğim bir yer bulmaktı ve Galatasaray'a imza attım. Türkiye'de tekrar kendimi bulduğumu söyleyebiliriz.

Galatasaray her sene, geleneksel olarak sezon başında sorunlar yaşıyormuş. Neden? Çünkü her yaz aynı zamanlarda birçok oyuncu alıyorlar. Genel anlamda değerlendirirsek, evet, şu anda her şey kusursuz bir durumda değil. Olmamız gereken yerde değiliz ancak 2. yarıda daha iyi olmak için uğraşacağız ve bunu başarabilmemiz için gerekli silahlar da elimizde var.

Dürüst olmak gerekirse, gerçekten çok iyi durumdayım. Takımda önemli bir yerim var ve gün geçtikçe daha da güçlendiğimi hissediyorum. Birkaç ay önceki seviyemden gittkçe uzaklaşıyorum.2-3 yıldır Gaşatasaray ile temaslar oluyor. Transfer bazı nedenlerle gerçekleşmedi ve bu yaz geldiklerinde beni gerçekten istediklerini hissettim. Galatasaray beni almak için gerçekten çok istekliydi. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynaması da bir nedendi. Marsilya gibi, hatta daha da popüler bir kulüp. Atmosfer de harika. Bunlar da beni burada denemek için ateşledi. Seni seven taraftarların önünde oynayacağını bilmek ve bu hissi yaşamak için de istekliydim. Ben böyle bir adamım

Bu tarz bir kulüpte, duygusuz olamazsın. İyi performans gösterdiğinde, Türk taraftarlar sana karşılığını yüzlerce kat fazlasıyla veriyor. Stattaki atmosfer Premier Lig'den farklı. Burada sevince sonuna kadar seviyorlar. Gerçekten fanatikler. Yaşamadan anlamak zor. Beni seviyorlar gibi. Bir aile oldum onlarla ve bunu yaşıyor olmak güzel.

Galatasaray'da Kalacak Mı?

Southampton ile 2 yıl daha sözleşmem var, şu anda Galatasaray'da çok iyiyim, bu kesin. Sezon sonunda kulübün hedeflerine ulaşmasında katkım olmasını umuyorum, sonrasını hep birlikte göreceğiz. Fransız takımlarının projeleri sizi baştan çıkartabilir mi? Transfer dönemi açıldı, bunun farkındasın değil mi?" şeklindeki bir soruyu cevaplayan Lemina, "Her gün, yılmadan çok çalışıyorum. Şu anda Türkiye'de yaşadığım anların tadını çıkartmaya çalışıyorum. Tam performans vermemi engelleyen bazı fiziksel sorunlar oldu ancak şu anda tutkumu saha içerisinde yaşayabildiğim için mutluyum. Bugün transfere yönelik bir şey aklımda yok ve umursadığım tek şey; her hafta düzenli oynayabilmek

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48