'Marcelo Saracchi, Türkiye'nin en başarılı kulübünde'

Sol beke Marcelo Saracchi hamlesi yapan Galatasaray, Güney Amerika basınının da manşetlerini süsledi.

'Marcelo Saracchi, Türkiye'nin en başarılı kulübünde'

El Observador (Uruguay): "Marcelo Saracchi, Fernando Muslera ile Türkiye'de Galatasaray'da buluştu"

El Pais (Uruguay): "Saracchi, 36 numaralı forması ile yeni takımı tarafından tanıtıldı. Bundesliga'da yeterli süre alamayan milli oyuncumuz Türkiye'nin lider takımına giderek yeniden kendini gösterecek. Saracchi artık Muslera ile aynı takımda."

Futbol.com (Uruguay): "Saracchi Türkiye'nin en başarılı kulübüne transfer oldu. Uruguaylı sol bek 2020-21 sonuna kadar Galatasaray'da oynayacak. Uruguay'ın efsanesi Muslera ile aynı renkleri paylaşacak."

El Mundo Deportivo (İspanya): "Saracchi Galatasaray için yeni güç."

ESPN (Uruguay): İmza, forma ve idman! Saracchi çalışmaya başladı."

Fox Sport (Arjantin): "River'ın eski yıldızı Saracchi Galatasaray'da."

Aslan'ın yeni transferi Marcelo Saracchi, dün resmi imzayı attı. Leipzig'den 500 bin Euro'ya kiralanan ve 1.5 yıl için 2 milyon 50 bin Euro kazanacak olan Uruguaylı oyuncu GS TV'ye de açıklamalarda bulundu. Ligin ikinci yarısında başarılı olmak adına elinden geleni yapacağına söz veren 21 yaşındaki sol bek, "Sezonun 2. yarısı için ilk hedefim formayı kazanmak, hocamın gözüne girmek, takım arkadaşlarıma hızla adapte olmak. Galatasaray çok büyük bir camia, büyük bir kulüp, hedef her zaman şampiyonluk. Muslera'dan dolayı Galatasaray, Uruguay'da daha çok biliniyor. Zaten normalde de dünya çapında bilinen, Güney Amerika'da da çok iyi tanınan bir takım. Çok tutkulu bir taraftar grubuna sahip olduğumuzu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48