Levent Şahin'den açıklamalar

Futbol Takımımızın, Kasımpaşa karşısında aldığı 1-0’lık galibiyetin ardından Yardımcı Antrenörümüz Levet Şahin yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Levent Şahin'den açıklamalar

Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin şu ifadeleri kullandı:

“Hem Türk futbolu hem de Galatasaray’ın efsaneleri arasında yer alan Metin Oktay’ı rahmet ve saygıyla anıyorum. Rakibimizi tebrik etmek istiyorum. Oyunun sonuna kadar futbol oynamaya çalışan  ve futbol adına güzel işler yapmaya çalışan bir rakiple oynadık. Gol biraz geç gelince oyun sistemimizde değil ama anlayışımızda biraz daha çabuk oyuna döndük. Oyunun belli bölümlerinde daha üstün olduğumuzu düşünüyorum, tekrar seyrettiğimizde ona bakacağız. Geçiş oyunlarında birazcık daha çabuk ve sonuçlandırmalarımızı net yapabilseydik sonucun çok daha farklı olacağını düşünüyoruz. Milli Takım dönüşlerinde böyle şeyler olabiliyor. Umarım bu maç bu şekilde anılarımızda kalacaktır. Sonuçta Galatasaray takımıyız, kulvarlarımız belli. Buradaki mücadeleler hiçbir zaman ölçü değil ama üzerine koyarak devam edeceğiz. Sonunda da hedeflerimize varacağız diye düşünüyorum.

Yeni transferlerimiz fiziksel olarak çok hazır değiller ama adapte olma konusunda bir sıkıntı yok. Lemina’nın yaklaşık 3-4 aydır maç oynamadığını söylemek lazım. Falcao’yu tutmak istedik ama son 10 dakika çok yorulduğunu söyledi ve almak zorunda kaldık. Onların da zamanla hem takıma fiziksel anlamda yetişeceklerini hem de gerçek oyuncu karakter ve özelliklerini takım adına faydalı şekilde kullanacaklarını düşünüyorum.

Galatasaray tabii ki çok fazla kulvarda mücadele edecek. Zorlu değil ama biraz meşakkatli bir süreçteyiz. Bunun da üstesinde geleceğimizi düşünüyorum hem Hocamız hem de oyuncu arkadaşlarımızın sayesinde. Olabilecek en güzel sonuçları takımımız adına alacağımızı düşünüyorum. Tabii ki zorlanacağımız zamanlar olacaktır ama biz Galatasaray’ız. Bu tür yarışlara ve bulunduğumuz kulvara alışığız. Bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.

Son olarak oyunun dışında bir şeyler söylemek istiyorum. Cezası sebebiyle tribünde yer alan değerli Hocamız Fatih Terim ve mesai arkadaşlarım Hasan Şaş ile Ümit Davala’ya takımımız adına bu galibiyeti armağan ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48