Fatih Terim: "Sadece Falcao değil, daha farklı şeylerde olabilir"

Süper Lig'in 2. hafta mücadelesinde sahasında Konyaspor'u ağırlayan Galatasaray, maçın uzatma bölümlerinde yediği golle karşılaşmadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktör Fatih Terim, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Yönetimin yapılan transferlerde bütün detayları vermesiyle ilgili sorulan soruyu yanıtlayarak sözlerine başlayan Terim, "Yöneticilerimizin şeffaf olmasından dolayı ben de teşekkür ediyorum. Ama bazen biraz fazla açıklıyorlar. FFP ile ilgili eksiğimiz var. Rakamda yanılabilirim ama 2,5 milyon Euro ya da daha üstü gibi bir eksiğimiz var. Bunu halletmek zorundayız, yoksa elimizden oyuncu çıkarmak zorundayız. Geldiğimizden beri hep beraber bu dertle uğraşıyoruz. Giderken oyuncu satıyoruz. Geldiğimizden beri devamlı oyuncu satıyoruz. Doğru yolda gidiyoruz. Herhangi bir eksik yapmadık, UEFA'dan da bu takdirleri yöneticilerimiz alıyor. Durum bu. Bunu iyi incelemek ve iyi bilmek lazım. Böyle bir konuda yorum yaparken, benim anlamadığım, benim Şampiyonlar Ligi'nde olmamı istiyor ama sattığın kadar almak zorundasın diyor. Ya da şu kadar zarar edebilirsin dese, belki o zaman daha rahat olabilir. Demokles'in kılıcı başımızda. Bunu da yerine getirmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim: "Sadece Falcao değil, daha farklı şeylerde olabilir"


"

Futbol Takımımızın, Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Teknik Direktörümüz Fatih Terim, “Karşılaşmanın ilk yarısında tamamen baskılı bir oyun sergiledik. Gole kadar olan bölümde, hatta Seri’nin atılmasına kadar muhteşem bir oyun ortaya koyduk. Çok da iyi oynadık. İlk yarı oyunun kontrolü tamamen bizdeydi, oyunu bu kadar forse etmiş, hep istemiş bir hayli de yıpranmış bir takım için karşılaşmanın son 15 dakikasında 10 kişi kalmak büyük bir handikap açıkçası. Son iki senenin şampiyonu lige böyle başlamamalıydı ama futbol böyle bir şey. Ne Marcao’nun ne de Seri’nin gördükleri kartlar profesyonelliklerine yakışmadı. Hakemler iki pozisyonda da haklıydı. Bugünkü hakemin gidip VAR’a bakması ve atması da doğru. İki haftanın hakemi de çok güzel maçlar yönettiler. Anca bu hafta çıkabildiğim için şimdi söylüyorum bunu. Biz kendimize bakacağız, son saniyelerde auta giden top Donk’a çarptı ve rakibin önünde kaldı. Demek ki oluyor böyle şeyler. İkinci yarının başında Seri atılana kadar oynadığımız oyun bizim daha da geliştirerek oynamamız gereken bir oyun. Maalesef şampiyona yakışan bir oyun oynayamadık ama bundan sonra hem oyun olarak hem de netice olarak keyif vermeye başlarız umarım” ifadelerini kullandı.

Son günlerde basında haberleri çıkan Falcao transferinin sorulması üzerine Teknik Direktörümüz Fatih Terim, “Konu hep Falcao ama ben esasında başka şeyler söylemek istiyorum. Başkanımızın, Yönetim Kurulumuzun, bu işle ilgili arkadaşlarımızın elinden gelen her şeyi yaptığını ve çabaladığını görüyorum. Ama bazen olmuyor. Olmamasının da sebepleri var. En başta UEFA var, UEFA’nın yaptırımları arasında kendinize bu ligde istediğiniz gibi bir şeyler yapmanız çok zor. Canımız yanıyor, canımızı acıtıyorlar. Haklı olarak yapıyorlar, ben bir şey demiyorum. Kulübümüzün ekonomik durumu nedir? Dengeler ne olacak? Galatasaray’ın ekonomik geleceğini düşünmek zorunda mıyız? Evet. Baktığımız zaman neredeyse bütün kulüplerimizin bankaların önünde sıraya girdiğini görüyorum. Ekonomik olarak kimsenin iyi gitmediğini görüyorum. Çok dikkatli harcamalar yapılmasını gerektiren bir ortam olduğunu görüyorum. Ekonomik olarak bu işin böyle gitmeyeceğini de hep söylüyorum. Zaten makas açılmış vaziyette. Galatasaray’ın geleceğine ve ekonomisine çok dikkat etmemiz gerekiyor. Galatasaray’ın geleceği benim için çok önemli. Ben böyle dediğim zaman ‘acaba hoca Falcao’yu istemiyor mu?’ deniyor. Falcao’yu istemeyecek bir hoca var mı teknik olarak? Tabii ki istiyorum. Böyle olunca da ‘hoca istiyor, hemen alalım’ diyorlar. Böyle değerli bir oyuncuyu almak için uğraşıyoruz. Olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok. Falcao’nun klasını bir kenara bırakacak olursak Galatasaray’ın geleceğini de düşünmek zorundayız. Futbolun ekonomisinin içerisinde bakınca çok iyi yerlere gitmiyoruz. Herkes borç içerisinde. Buna rağmen Başkanımız ve yetkili kişiler uğraşıyorlar. İnşallah hayırlısıyla olur, bir haftamız kaldı. Bana Falcao dendiği zaman ben acaba bir tane daha stoper gerekiyor mu diyorum. Ya da bir tane daha orta saha gerekir mi diyorum. Almak istemediğimden değil ama ben Galatasaray’a doğruları anlatmak zorundayım ve bu konuda Galatasaray’ın geleceğinden de taviz verme niyetinde değilim açıkçası. Olursa biz söyleriz, böyle bir bilgimiz varsa... Konu her gün bir yere gidiyor, bir yere geliyor. Biz de şaşırdık ne olup bitiyor. Hayırlısı ne ise o olsun. Ancak Galatasaray bunlara rağmen buradan puanlarla çıkmalıydı. Bu kaybedilenleri kazanacak noktadayız. Bunların telafisi var ama Avrupa’da makasın açıldığı bir gerçek. Rakiplerimizin istediklerini yapmasıyla bizim ihtiyaçlarımızı kafamızdaki UEFA kılıcı varken gidermeye çalışmamız bizim eşit şartlarda oynamamızı engelliyor. Böyle bir gerçek var” cevabını verdi.

 da B planımız gibi bir açıklama yaparız" diyerek sözlerini tamamladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48