Fatih Terim'den Florya'da transfer açıklaması

Galatasaray teknik direktörğü Fatih Terim, Florya'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Fatih Terim'in sözleri...

Fatih Terim'den Florya'da transfer açıklaması

HENRY ONYEKURU...

"Onyekuru yabancımız değil; ne bizim, ne ülkemizin, ne de Galatasaraylıların. Sezon başı istemiştik, vermediler. Şimdi oldu. Şampiyonluğumuzda önemli katkısı olan, inandığımız bir oyuncu"

MARCELO SARACCHI

"Saracchi, takibimizde olan, genç, yetenekli bir oyuncu. O düşünceyle aldık, ümit ederim öyle olur. Yarın gelecek. Hem bugünü, hem yarını planlamaya devam ediyoruz"

ARDA TURAN

"Bir oyuncu Galatasaray altyapısından yetişmişse ve giderken para da kazandırmışsa, bu cümleyi kullanmaktan itina ediyorum. Başkanımız öyle söylemiş ama ben hizmet etmiş bir oyuncu için bu cümleyi kurmam. Arda, bir defa bile, mukavele ya da imza için talepte bulunmadı. Ben de kimseye ne alın, ne de almayın dedim. Zaman her şeyin ilacıdır, bu tespiti de yapmak lazım"

"FLORYA'DA KÖSTEBEK VAR"

Transfer haberlerinin içeriden basına sızdırıldığını söyleyen Fatih Terim "Birçok haber yapılıyor. Üzgünüm, bu haberlerin bir kısmı içeriden çıkıyor. Araştırıyorum, Florya'da bulursam ne olacağını tahmin ediyorsunuz. Çünkü bu işler Galatasaray'ın aleyhine. Onyekuru dün geldi, 70 numara giyeceğini bilmiyordum, şimdi söylediler ama benden önce bilen var. %80-%90 haberler yanlış ama %15 var ki doğru ve bu da içeriden veriliyor. Bazı şeyler Galatasaray'a zarar veriyor. Bize bakan muhabir bilmeyecek, başkaları bilecek, nasıl olacak bu iş! Alanlara bir şey demiyorum, itirazım yok ama Galatasaray'a zarar verirse itiraz ederim. Araştırıyorum, bulduğum zaman gerekirse paylaşacağım." dedi.

"MBAYE DIAGNE ŞU AN DÖNEMEZ"

"Mbaye Diagne dönecek mi?" sorusunu da yanıtlayan Terim "Diagne'nin kadroda olmadığını dün öğrendik. Galatasaray'ın yabancı sayısı, konumu ve Club Brugge ile mukaveledeki şartlar öyle bir şeyi gerektirmiyor. 2 Şubat son listeyi verme tarihimiz olduğuna göre bu tarihe göre zamanımız var. Başka gelişmeler de olacak. Bu veya buna benzer bir şeyler olursa paylaşacağız." açıklamasını yaptı.

"NZONZI, TAKIMDAN ÖZÜR DİLESİN"

Steven Nzonzi'nin durumu hakkında görüşü sorulan Terim "Steven Nzonzi'nin mevcut durumu devam ediyor. Özür dileme haberleri duyuyorum, ben özür bekleyen biri değilim. Arkadaşlarından özür dilesin. 2 Şubat'a kadar her şey olabilir." dedi.

"BAZI AYRILIKLAR OLACAK"

Takımda ayrılıklar da olacağını söyleyen deneyimli teknik adam "Bazı sevdiğimiz arkadaşlarımıza yolları ayıracağız. Galatasaray, kendine hizmet eden arkadaşları en iyi şekilde uğurlar. Biz böyle bir şey yapıyorsak, bir nedeni vardır. Yabancı sayısından bir sıkıntımız yok. Ay sonuna doğru kafamızdaki planları yapamamışsak, her şeyi yaparız." şeklinde konuştu.

10 NUMARA İÇİN YANITI

"10 numara transferi istiyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Terim "10 istiyorum diye yorum yapmadım. Elimizde ne varsa, yapacak gücümüz neyse yaparız. Veriyoruz, vermeye devam ediyoruz. Allah'a şükür hep beraber iyi gidiyoruz. Şartlar önümüze bir şey çıkarırsa, ona göre devam ederiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 18:06
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48